A A A

Yasinler Mersin’de kurban eti dağıttı

Eklenme : 2016-09-14 01:40

MERSİN - Umut Kervanı Platformuna üye Mustazaflar Cemiyeti Mersin Şubesi “ Yasin Börü'nün Ulaştıramadığı Kurban Etlerini Sizler Ulaştırın” sloganıyla kurban eti dağıttı.

Yasinler Mersin’de kurban eti dağıttı

Mustazaflar Cemiyeti Mersin Şubesi , Umut Kervanı Yardım Platformun’un Türkiye genelinde “Yasin Börü’nün ulaştıramadığı Kurban etini siz ulaştırın” sloganıyla başlattığı “Kurbanın kardeşliğe olsun” kampanyası kapsamında muhtaçlara kurban eti dağıttı.

Umut Kervanı Platformunun   Türkiye genelinde ‘Yasin Börü'nün Ulaştıramadığı Kurban Etlerini Sizler Ulaştırın'  sloganıyla başlatılan çağrıya destek verdiklerini belirten Mustazaflar Cemiyeti Mersin Yardım Komisyonu Başkanı Mehmet Derman, muhtaçlara kurban eti dağıtmak için çıktıkları yolda 6-7 Ekim olaylarında PKK’liler tarafında vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının yerine kurban eti dağıttıklarını belirtti.

Derman,” Derneğimize vekalet veren  kurban sahiplerinin kurbanlarını kestik. Bu bağışlarından dolayı Rabbim hayırlarını kabul etsin. Kestiğimiz 28 küçükbaş hayvan etlerini 280 mağdur ve muhtaç ailelere dağıtımını yaptık.” dedi.

Mersin Mustazaflar Cemiyetinin kurban kesimi ve dağıtımına  bir destek te HÜDA PAR Mersin İl teşkilatından geldi.

HÜDA PAR İl Başkanı Fevzi Hira şunları söyledi: “Bugün Türkiye genelinde HÜDA PAR olarak, Yasinlerin yarım bıraktığı et dağıtmayı tamamlamaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra Türkiye'nin farklı yerlerinde bu kampanyaya destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER