A A A

Yusufi Aileler Mersin’de kurban kesimine katıldı

Eklenme : 2016-09-13 22:49

MERSİN - 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi", İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde olan Yusufiler adına Mersin’de kurban kestirdi.

Yusufi Aileler Mersin’de kurban kesimine katıldı

Mersin'de ikamet eden 28 Şubat cuntası ve FETö mağduru mahkumlardan Ali Rıza Yönden'in abisi İzzet Yönden ve M.Tahir Baran'ın abisi Abdulkadir Baran, Mustazaflar Cemiyeti Mersin Şubesinin organize ettiği kurban kesimine katıldı. Burada Yusufiler M.Tahir Baran ve Ali Rıza yönden adına kurban kesiminde bulunuldu.

İnisiyatif adına konuşan Ercan Fidan, "Bu kurbanların akan kanların 28 Şubat ve FETö mağduru mahkumların çilelerinin ve mağduriyetlerinin bitmesine vesile olmasını Allah-u Teâlâ'dan diliyoruz. Rabbimizden dileğimiz, bu Kurban Bayramının onların kurtuluşuna ve diğer bütün mağdurların özgürlüğüne vesile olmasını niyaz ediyoruz." İfadelerini kullandı. (İLKHA).

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER