A A A

Yusufi Aileler Mersin’de kurban kesimine katıldı

Eklenme : 2016-09-13 22:49

MERSİN - 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi", İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde olan Yusufiler adına Mersin’de kurban kestirdi.

Yusufi Aileler Mersin’de kurban kesimine katıldı

Mersin’de ikamet eden 28 Şubat cuntası ve FETÖ mağduru mahkumlardan Ali Rıza Yönden’in abisi İzzet Yönden ve M.Tahir Baran’ın abisi Abdulkadir Baran, Mustazaflar Cemiyeti Mersin Şubesinin organize ettiği kurban kesimine katıldı. Burada Yusufiler M.Tahir Baran ve Ali Rıza yönden adına kurban kesiminde bulunuldu.

İnisiyatif adına  konuşan Ercan Fidan, “Bu kurbanların akan kanların 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkumların çilelerinin ve mağduriyetlerinin bitmesine vesile olmasını Allah-u Teâlâ'dan diliyoruz. Rabbimizden dileğimiz, bu Kurban Bayramının onların kurtuluşuna ve diğer bütün mağdurların özgürlüğüne vesile olmasını niyaz ediyoruz." İfadelerini kullandı. (İLKHA). YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER