A A A

Mersin’de 28 şubat ve FETÖ mağduru ailelere bayram ziyareti

Eklenme : 2016-09-13 19:26

MERSİN - Mersin’de 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileleri İnisiyatifi, mahkum ailelerini ziyaret etti.

Mersin’de 28 şubat ve FETÖ mağduru  ailelere bayram  ziyareti

Mersin'de 28 Şubat ve FETö Mağduru Aileleri İnisiyatifinden bir heyet, İslami hizmetlerinden dolayı cezaevinde bulunan mahkumların ailelerini ziyaret etti.

20 yıldır cezaevinde olup müebbet hapis cezasına çarptırılan Bilal Soydaş'ın ailesine yapılan ziyarette konuşan Baba Abdurrahman Soydaş, oğlunun haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevine konulduğunu söyleyerek yetkililerden adil ve yeniden yargılanma talebinde bulundu.

Kendisinin ve eşinin rahatsızlığından dolayı Diyarbakır D Tipi cezaevinde bulunan oğullarını ziyaret edemediklerini söyleyen Baba Soydaş, bu bayramı da evlatlarından ayrı geçirmenin burukluğunu yaşadıklarını ifade etti.

İnisiyatif adına konuşan Ercan fidan, "Biz inisiyatif olarak her zaman sizlere ve diğer Yusufî ailelerin yanında ve destek olacağız. Bu Kurban Bayramı'nın Yusufî ve muhacirlerin kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER