A A A

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

Eklenme : 2016-09-06 17:53

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane’de faaliyet yürüten bazı STK’lar, 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara yapılan zulmün sona ermesi için adil ve yeniden yargılanmaların önünün açılmasını istedi.

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

İslami hizmetlerinden dolayı 28 Şubat sürecinin yanı sıra FETö'nün mağdur ettiği mahkûmlara yeniden yargılama yolunun açılmasını talep eden Gümüşhane'deki bazı STK'lar, yaptıkları ortak açıklamaya desteklerini bildirdi.

Açıklamada, emniyet ve yargıya çöreklenerek Müslümanlara tuzaklar kuran, kumpaslar hazırlayan, binlercesini sahte bilgi ve belgelerle zindanlara dolduran zihniyetin FETö'nün olduğu bugün çok net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çekildi.

"özellikle Mütedeyyin Müslümanlara tuzaklar kurarak, uydurma kayıtlarla, delillerle yüzlercesini müebbet hapse mahkûm eden FETö'nün emniyet ve yargı oluşumlarında bulunanların hemen hepsi cezaevlerini doldurmuş durumda bugün." denilen açıklamada, Ergenekon ve Balyoz mahkumlarının yeniden yargılama yoluyla serbest kaldıkları hatırlatıldı.

28 Şubat ve FETö mağduru mahkûmların ise haksız yere zindanda kaldıkları ifade edilen açıklamada, şu çağrıda bulunuldu. "Şimdi bu korkunç çarpıklık ve zulüm orta yerdeyken, bu mazlum ve mağdurların yeniden yargılanmaları hususunda henüz somut bir adım atılmamış olması nedeniyle yetkililere sesleniyoruz: Gelin hep birlikte bu kanayan yaraya parmak basalım, merhem olalım. Uğranılan haksızlık sonucu dağılan ve darda kalan yüzlerce ailenin feryatlarına kulak verelim. 28 Şubat ve FETö Mağduru bu aileler hiç kimseden af dilenmiyor, lütuf ve ihsan istemiyor. Sadece adalet istiyor. Mağdurların yeniden yargılanmasını talep ediyor. Gümüşhane STK'ları olarak, 28 Şubat ve FETö Mağduru Müslümanların uğradığı bu zulmün sona ermesi için , yeniden yargılanmalarının önü açılarak gerçek adaletin tecelli etmesini diliyoruz."

Basın açıklamasına; Cihannüma Derneği, GİK-DER, MÜSİAD, Şuurlu öğretmenler Derneği, Ensar-Der, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, AGD, TÜGVA, Yeşilay, Genç Memur-Sen, İHH, Tüketici Hakları Derneği, Yardımeli Derneği, MEMUR SEN, Diriliş Nesli İmam Hatip Mezunları Derneği, Hayrat İnsani Yardım, Peygamber Sevdalıları Platformu destek verdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER