A A A

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

Eklenme : 2016-09-06 17:53

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane’de faaliyet yürüten bazı STK’lar, 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara yapılan zulmün sona ermesi için adil ve yeniden yargılanmaların önünün açılmasını istedi.

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

İslami hizmetlerinden dolayı 28 Şubat sürecinin yanı sıra FETÖ’nün mağdur ettiği mahkûmlara yeniden yargılama yolunun açılmasını talep eden Gümüşhane’deki bazı STK’lar, yaptıkları ortak açıklamaya desteklerini bildirdi.

Açıklamada, emniyet ve yargıya çöreklenerek Müslümanlara tuzaklar kuran, kumpaslar hazırlayan, binlercesini sahte bilgi ve belgelerle zindanlara dolduran zihniyetin FETÖ’nün olduğu bugün çok net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çekildi.

“Özellikle Mütedeyyin Müslümanlara tuzaklar kurarak, uydurma kayıtlarla, delillerle yüzlercesini müebbet hapse mahkûm eden FETÖ'nün emniyet ve yargı oluşumlarında bulunanların hemen hepsi cezaevlerini doldurmuş durumda bugün.” denilen açıklamada, Ergenekon ve Balyoz mahkumlarının yeniden yargılama yoluyla serbest kaldıkları hatırlatıldı.

28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmların ise haksız yere zindanda kaldıkları ifade edilen açıklamada, şu çağrıda bulunuldu. “Şimdi bu korkunç çarpıklık ve zulüm orta yerdeyken, bu mazlum ve mağdurların yeniden yargılanmaları hususunda henüz somut bir adım atılmamış olması nedeniyle yetkililere sesleniyoruz: Gelin hep birlikte bu kanayan yaraya parmak basalım, merhem olalım. Uğranılan haksızlık sonucu dağılan ve darda kalan yüzlerce ailenin feryatlarına kulak verelim. 28 Şubat ve FETÖ Mağduru bu aileler hiç kimseden af dilenmiyor, lütuf ve ihsan istemiyor. Sadece adalet istiyor. Mağdurların yeniden yargılanmasını talep ediyor.  Gümüşhane STK'ları olarak, 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Müslümanların uğradığı bu zulmün sona ermesi için , yeniden yargılanmalarının önü açılarak gerçek adaletin tecelli etmesini diliyoruz.”

Basın açıklamasına; Cihannüma Derneği, GİK-DER, MÜSİAD, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Ensar-Der, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, AGD, TÜGVA, Yeşilay, Genç Memur-Sen, İHH, Tüketici Hakları Derneği, Yardımeli Derneği, MEMUR SEN, Diriliş Nesli İmam Hatip Mezunları Derneği, Hayrat İnsani Yardım, Peygamber Sevdalıları Platformu destek verdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER