A A A

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

Eklenme : 2016-09-06 17:53

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane’de faaliyet yürüten bazı STK’lar, 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara yapılan zulmün sona ermesi için adil ve yeniden yargılanmaların önünün açılmasını istedi.

Gümüşhane’deki STK’lardan 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmlara destek

İslami hizmetlerinden dolayı 28 Şubat sürecinin yanı sıra FETÖ’nün mağdur ettiği mahkûmlara yeniden yargılama yolunun açılmasını talep eden Gümüşhane’deki bazı STK’lar, yaptıkları ortak açıklamaya desteklerini bildirdi.

Açıklamada, emniyet ve yargıya çöreklenerek Müslümanlara tuzaklar kuran, kumpaslar hazırlayan, binlercesini sahte bilgi ve belgelerle zindanlara dolduran zihniyetin FETÖ’nün olduğu bugün çok net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çekildi.

“Özellikle Mütedeyyin Müslümanlara tuzaklar kurarak, uydurma kayıtlarla, delillerle yüzlercesini müebbet hapse mahkûm eden FETÖ'nün emniyet ve yargı oluşumlarında bulunanların hemen hepsi cezaevlerini doldurmuş durumda bugün.” denilen açıklamada, Ergenekon ve Balyoz mahkumlarının yeniden yargılama yoluyla serbest kaldıkları hatırlatıldı.

28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmların ise haksız yere zindanda kaldıkları ifade edilen açıklamada, şu çağrıda bulunuldu. “Şimdi bu korkunç çarpıklık ve zulüm orta yerdeyken, bu mazlum ve mağdurların yeniden yargılanmaları hususunda henüz somut bir adım atılmamış olması nedeniyle yetkililere sesleniyoruz: Gelin hep birlikte bu kanayan yaraya parmak basalım, merhem olalım. Uğranılan haksızlık sonucu dağılan ve darda kalan yüzlerce ailenin feryatlarına kulak verelim. 28 Şubat ve FETÖ Mağduru bu aileler hiç kimseden af dilenmiyor, lütuf ve ihsan istemiyor. Sadece adalet istiyor. Mağdurların yeniden yargılanmasını talep ediyor.  Gümüşhane STK'ları olarak, 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Müslümanların uğradığı bu zulmün sona ermesi için , yeniden yargılanmalarının önü açılarak gerçek adaletin tecelli etmesini diliyoruz.”

Basın açıklamasına; Cihannüma Derneği, GİK-DER, MÜSİAD, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Ensar-Der, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, AGD, TÜGVA, Yeşilay, Genç Memur-Sen, İHH, Tüketici Hakları Derneği, Yardımeli Derneği, MEMUR SEN, Diriliş Nesli İmam Hatip Mezunları Derneği, Hayrat İnsani Yardım, Peygamber Sevdalıları Platformu destek verdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center