A A A

Hatay’da FETÖ'den 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldı

Eklenme : 2016-08-20 22:32

HATAY - 15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar ve OHAL kapsamında Hatay'da 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldığı, 71 kuruluşun da kapatıldığı bildirildi.

Hatay’da FETÖ'den 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldı

Hatay Valiliğinden yapılan açılamada, FETö ile bağlantılı, iltisaklı ve irtibatlı olan kişilerle ilgili başlatılan idari soruşturma neticesinde, bin 818 kamu personelinin görevden uzaklaştırıldığı, bin 661 kişi hakkında idari soruşturma başlatıldığı, 78 kişinin de görevinden ihraç edildiği belirtildi.

Açıklamada, FETö/PDY'ye ilişkin adli soruşturma kapsamında da, 139 kişinin gözaltına alındığı, 445 kişinin tutuklandığı, 459 kişinin adli kontrol şartıyla, 214 kişinin de serbest bırakıldığı, 120 kişinin de firarda olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca eğitim kurumu, dernek ve vakıflardan 54 kuruluşun 667 sayılı KHK kapsamında, 17'sinin Valilik tarafından kapatıldığı, bu kuruluşlarda çalışan 263 personelin de çalışma izninin iptal edildiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER