A A A

Hatay’da FETÖ'den 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldı

Eklenme : 2016-08-20 22:32

HATAY - 15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar ve OHAL kapsamında Hatay'da 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldığı, 71 kuruluşun da kapatıldığı bildirildi.

Hatay’da FETÖ'den 4 bin 925 kişi hakkında işlem yapıldı

Hatay Valiliğinden yapılan açılamada, FETÖ ile bağlantılı, iltisaklı ve irtibatlı olan kişilerle ilgili  başlatılan idari soruşturma neticesinde,  bin 818 kamu personelinin görevden uzaklaştırıldığı, bin 661 kişi hakkında idari soruşturma başlatıldığı, 78 kişinin de görevinden ihraç edildiği belirtildi.  

Açıklamada, FETÖ/PDY’ye ilişkin  adli soruşturma kapsamında da, 139 kişinin gözaltına alındığı, 445 kişinin tutuklandığı, 459 kişinin adli kontrol şartıyla, 214 kişinin de serbest bırakıldığı, 120 kişinin de firarda olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca eğitim kurumu, dernek ve vakıflardan  54 kuruluşun 667 sayılı KHK kapsamında, 17’sinin Valilik tarafından  kapatıldığı, bu kuruluşlarda çalışan 263 personelin de  çalışma izninin iptal edildiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER