A A A

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Eklenme : 2016-08-19 14:11

EDİRNE - Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan mahkûmlara cezaevinde işkence yapıldığı iddia edildi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik’e gardiyanlar tarafından işkence yapıldığı ileri sürüldü.

İddia göre, aynı odada bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik isimli mahkûmlara 8 Ağustos Pazartesi günü gardiyanlar tarafından işkence yapıldı.

Konu hakkında konuşan Çelik’in Avukatı Mehmet Mahmut Doğan, olayı duyduktan sonra cezaevine giderek müvekkilini ziyaret ettiğini söyledi. Gördüklerini anlatan Doğan, işkence nedeniyle müvekkilinin vücudunun birçok yerinde morluk, şişlik ve kırıkların olduğunu, cezaevi yönetiminin ise işkence yapıldığının belli olmaması için mahkûmları hastaneye göndermediğini belirtti.

Daha sonra cezaevi yönetimi ile görüştüğünü ifade eden Doğan, mahkûm Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil’in işkence gördüklerini ve hastaneye kaldırılmaları gerektiğini söylediğini belirtti. Doğan, buna karşılık cezaevi yönetiminin mahkûmların sorunlu olduklarını ileri sürerek sağlık durumlarında bir problemin olmadığını raporlarla kendisine göstermeye çalıştıklarını, fakat doktor raporlarını incelediğinde mahkûmların vücutlarındaki morluklar ve işkence izleriyle ilgili bir şey yazılmadığını gördüğünü söyledi.

Doğan, mahkûmların acilen hastaneye gitmesi yönünde verdiği dilekçe üzerine, Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil’in işkence olayından bir hafta sonra ancak hastaneye gönderildiğini dile getirdi.

Öte yandan cezaevi yönetiminin mahkûmların işkence olayının duyulmaması için telefon görüşmesi yapmalarını da engellediği iddia edildi.

İddialarla ilgili görüştüğümüz cezaevi yönetimi ise konu hakkında konuşamayacaklarını ifade ettiler. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center