A A A

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Eklenme : 2016-08-19 14:11

EDİRNE - Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan mahkûmlara cezaevinde işkence yapıldığı iddia edildi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik'e gardiyanlar tarafından işkence yapıldığı ileri sürüldü.

İddia göre, aynı odada bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik isimli mahkûmlara 8 Ağustos Pazartesi günü gardiyanlar tarafından işkence yapıldı.

Konu hakkında konuşan Çelik'in Avukatı Mehmet Mahmut Doğan, olayı duyduktan sonra cezaevine giderek müvekkilini ziyaret ettiğini söyledi. Gördüklerini anlatan Doğan, işkence nedeniyle müvekkilinin vücudunun birçok yerinde morluk, şişlik ve kırıkların olduğunu, cezaevi yönetiminin ise işkence yapıldığının belli olmaması için mahkûmları hastaneye göndermediğini belirtti.

Daha sonra cezaevi yönetimi ile görüştüğünü ifade eden Doğan, mahkûm Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil'in işkence gördüklerini ve hastaneye kaldırılmaları gerektiğini söylediğini belirtti. Doğan, buna karşılık cezaevi yönetiminin mahkûmların sorunlu olduklarını ileri sürerek sağlık durumlarında bir problemin olmadığını raporlarla kendisine göstermeye çalıştıklarını, fakat doktor raporlarını incelediğinde mahkûmların vücutlarındaki morluklar ve işkence izleriyle ilgili bir şey yazılmadığını gördüğünü söyledi.

Doğan, mahkûmların acilen hastaneye gitmesi yönünde verdiği dilekçe üzerine, Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil'in işkence olayından bir hafta sonra ancak hastaneye gönderildiğini dile getirdi.

öte yandan cezaevi yönetiminin mahkûmların işkence olayının duyulmaması için telefon görüşmesi yapmalarını da engellediği iddia edildi.

İddialarla ilgili görüştüğümüz cezaevi yönetimi ise konu hakkında konuşamayacaklarını ifade ettiler. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER