A A A

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

Eklenme : 2016-07-29 23:33

SAKARYA - 15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan bin 49 kişi görevinden uzaklaştırıldığı, 108 kişinin de tutuklandığı bildirildi.

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

15 Temmuz'daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan toplam bin 49 kişi görevinden uzaklaştırılırken, özel hastane, okul, yurt ve diğer eğitim kurumlarından 474 kişinin çalışma izinleri iptal edildi, 108 kişi ise tutuklandı.

Paralel Yapının darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya'da kamuda çalışan 61 kişi de gözaltında bulunuyor, 23 kişi ise aranıyor.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında, 3 kaymakam, 1 vali yardımcısı görevden uzaklaştırılırken, S.Y. isimli Kaymakam tutuklandı, İ.G. isimli Kaymakam ise aranıyor.

Tugay Komutanlığında çeşitli rütbelerde görevli 142 kişi görevden uzaklaştırıldı, 76 kişi tutuklandı, 60'ı adli kontrol olmak şartıyla 66 kişi de serbest bırakıldı. İl Jandarma Komutanlığında ise çeşitli rütbelerde görevli 25 kişi görevden uzaklaştırıldı, 13 kişi gözaltına alındı, 7 kişi tutuklandı, 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, bir kişi ise aranıyor.

öte yandan 31 hakim ve savcı görevinden uzaklaştırılırken, 16 hakim ve savcı tutuklandı, 10'u adli kontrolle serbest bırakıldı, 5'i için de arama kararı çıkarıldı.

En fazla görevden uzaklaştırmanın olduğu kurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ise 486 kişi görevden uzaklaştırıldı, 12 kişi gözaltına alındı, 1 kişi tutuklandı. Üç kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, üçü için de arama kararı çıkarıldı.

Sakarya Üniversitesinde ise, 46 kişi görevden uzaklaştırıldı. 26 kişi gözaltına alındı, 2 kişi tutuklandı. Gözaltına alınanlardan 4'ü adli kontrol ile 5'i ise serbest bırakılırken, 2'si hakkında da idari işlem yapıldı. 11 kişi ise aranıyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

2017-08-23 11:01:42

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde başlatılan operasyonun sona erdiği, operasyon neticesinde 2 PKK'linin öldürüldüğü 2 PKK'linin de sağ olarak yakalandığı belirtildi.

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

2017-08-23 10:40:54

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde dengesini kaybederek Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı.

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

2017-08-23 09:34:47

OHAL kapsamında görevinden çıkarıldıkları gerekçesiyle komisyona başvuran 80 askeri hakimin 4'ünün görevlerine iade edilmesi kararlaştırıldı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkarılmasına rağmen Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.
TÜM HABERLER