A A A

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

Eklenme : 2016-07-29 23:33

SAKARYA - 15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan bin 49 kişi görevinden uzaklaştırıldığı, 108 kişinin de tutuklandığı bildirildi.

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan toplam bin 49 kişi görevinden uzaklaştırılırken,  özel hastane, okul, yurt ve diğer eğitim kurumlarından 474 kişinin çalışma izinleri iptal edildi, 108 kişi ise tutuklandı.

Paralel Yapının darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya'da kamuda çalışan 61 kişi de gözaltında bulunuyor, 23 kişi ise aranıyor.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında, 3 kaymakam, 1 vali yardımcısı görevden uzaklaştırılırken, S.Y. isimli Kaymakam tutuklandı,  İ.G. isimli Kaymakam ise aranıyor.

Tugay Komutanlığında çeşitli rütbelerde görevli  142 kişi görevden uzaklaştırıldı, 76 kişi tutuklandı, 60'ı adli kontrol olmak şartıyla 66 kişi de serbest bırakıldı. İl Jandarma Komutanlığında ise çeşitli rütbelerde görevli  25 kişi görevden uzaklaştırıldı, 13 kişi gözaltına alındı, 7 kişi tutuklandı, 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, bir kişi ise aranıyor.

Öte yandan 31 hakim ve savcı görevinden uzaklaştırılırken,  16 hakim ve savcı tutuklandı, 10'u adli kontrolle serbest bırakıldı, 5'i için de arama kararı çıkarıldı.

En fazla görevden uzaklaştırmanın olduğu kurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ise 486 kişi görevden uzaklaştırıldı, 12 kişi gözaltına alındı, 1 kişi tutuklandı. Üç kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken,  üçü için de arama kararı çıkarıldı.

Sakarya Üniversitesinde ise, 46 kişi görevden uzaklaştırıldı. 26 kişi gözaltına alındı, 2 kişi tutuklandı. Gözaltına alınanlardan 4'ü adli kontrol ile 5'i ise serbest bırakılırken,  2'si hakkında da idari işlem yapıldı. 11 kişi ise aranıyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center