A A A

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

Eklenme : 2016-07-29 23:33

SAKARYA - 15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan bin 49 kişi görevinden uzaklaştırıldığı, 108 kişinin de tutuklandığı bildirildi.

Sakarya'da toplam bin 49 kişi görevden alındı

15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminin ardından Sakarya'da kamu kurumlarında çalışan toplam bin 49 kişi görevinden uzaklaştırılırken,  özel hastane, okul, yurt ve diğer eğitim kurumlarından 474 kişinin çalışma izinleri iptal edildi, 108 kişi ise tutuklandı.

Paralel Yapının darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya'da kamuda çalışan 61 kişi de gözaltında bulunuyor, 23 kişi ise aranıyor.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında, 3 kaymakam, 1 vali yardımcısı görevden uzaklaştırılırken, S.Y. isimli Kaymakam tutuklandı,  İ.G. isimli Kaymakam ise aranıyor.

Tugay Komutanlığında çeşitli rütbelerde görevli  142 kişi görevden uzaklaştırıldı, 76 kişi tutuklandı, 60'ı adli kontrol olmak şartıyla 66 kişi de serbest bırakıldı. İl Jandarma Komutanlığında ise çeşitli rütbelerde görevli  25 kişi görevden uzaklaştırıldı, 13 kişi gözaltına alındı, 7 kişi tutuklandı, 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, bir kişi ise aranıyor.

Öte yandan 31 hakim ve savcı görevinden uzaklaştırılırken,  16 hakim ve savcı tutuklandı, 10'u adli kontrolle serbest bırakıldı, 5'i için de arama kararı çıkarıldı.

En fazla görevden uzaklaştırmanın olduğu kurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ise 486 kişi görevden uzaklaştırıldı, 12 kişi gözaltına alındı, 1 kişi tutuklandı. Üç kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken,  üçü için de arama kararı çıkarıldı.

Sakarya Üniversitesinde ise, 46 kişi görevden uzaklaştırıldı. 26 kişi gözaltına alındı, 2 kişi tutuklandı. Gözaltına alınanlardan 4'ü adli kontrol ile 5'i ise serbest bırakılırken,  2'si hakkında da idari işlem yapıldı. 11 kişi ise aranıyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER