A A A

Düşen askeri helikopterdeki jandarma bölge komutanı gözaltına alındı

Eklenme : 2016-07-26 20:36

GİRESUN - Giresun’da düşen askeri helikopterden sağ kurtulan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Düşen askeri helikopterdeki jandarma bölge komutanı gözaltına alındı

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi soruşturması kapsamında 48 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz günlerde Giresun'un Alucra ilçesinde düşen askeri helikopterden sağ kurtulan Giresun Jandarma Bölge komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun da soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Kaya, "Üst akıllarla yönetilen, kendi akıllarını kullanamayan insanların bir üyesi olduğu örgüt, talimatlarını okyanus ötesinden alan, milletimize ve memleketimize kast etmiş bir silahlı terör örgütüdür. Biz hukukçu kimliğimiz ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz de mesai bitiminde fırsat bulup halkımızın yanında meydanlarda olacağız inşallah." dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, 6 Temmuz'da düşen askeri helikopter soruşturmasını Erzincan Askeri Mahkemesi'nden alınarak Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmanın yürütüleceği belirtilerek, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun hakkında gözaltı işleminin başlatıldığı ve kontrol altında olduğunu bildirdi. (Hakkı Yavuz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER