A A A

Gümüşhane’de darbe soruşturması genişliyor

Eklenme : 2016-07-24 14:50

GÜMÜŞHANE - 15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminin ardından paralel yapının Gümüşhane’deki kamu ayağına yönelik soruşturma kapsamında açığa almalar devam ediyor.

Gümüşhane’de darbe soruşturması genişliyor

15 Temmuz ABD destekli darbe girişimi ile ilgili açılan soruşturma kapsamında 112 kamu görevlisi açığa alınırken, Torul ve Şiran hakimleri ile 4 emniyet görevlisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, "Biz kamu görevlileriyle ilgili iddiaları delillendirerek gidiyoruz. Hiç kimseye haksızlık etmemek adına, manipülasyonlara açık bir ortamdayız. Ama ince eleyip sık dokuyoruz fakat küçük bir şüphe ve iddianın üzerine gidiyoruz. Neyse onu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Amacımız Gümüşhane'de bu yapıyı tamamen silmektir." dedi

Kelkit'te bir imam tutuklandı

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde görev yapan bir imam, gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kelkit'te bir dönem ticaretle uğraşan S.ö (47) 15 Temmuz ABD destekli darbe girişimi ile ilgili açılan soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alındı. örgütün ilçenin imamı olduğu belirtilen S.ö'nün evi ve arabasında arama yapıldıktan sonra hâkim karşısına çıkarıldı.

Kelkit adliyesinde yapılan duruşmanın ardından S.ö mahkemenin kararı doğrultusunda tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER