A A A

HÜDA PAR’dan Malatya’da ‘Darbeye Hayır’ yürüyüşü

Eklenme : 2016-07-24 00:55

MALATYA - Malatya’da HÜDA PAR il teşkilatı öncülüğünde ‘Darbeye Hayır’ yürüyüşü düzenlendi.

HÜDA PAR’dan Malatya’da ‘Darbeye Hayır’ yürüyüşü

HÜDA PAR il teşkilatı öncülüğünde düzenlenen ‘Darbeye Hayır’ yürüyüşü için, Yeni camii önünde toplanan kalabalık grup, Hükümet Meydanı’nda tur attıktan sonra valiliğin önüne geldi.  

Burada kanaat önderi Molla Mahmut Yayla kalabalığa hitap etti.

Molla Mahmut Yayla tarafından basın açıklaması okundu.

Konuşmasında, darbeye tepki göstermek amacıyla meydana inen gurupların içinde hiçbir siyasi çekişmenin olmaması gerektiğini belirten Yayla; “HÜDA PAR olarak meydanlara inmemizin en temel nedeni, halkımızın maslahatını düşünmemizden kaynaklanmaktadır. İnşaallah sonuna kadar da direneceğiz. Darbeci zihniyete karşı gücümüzü tam manasıyla gösterebilmek için meydanlardayız” dedi.     

Darbe girişimini yapan çetenin mağdurlarından bir tanesinin de HÜDA PAR camiası olduğunu vurgulayan Yayla, “HÜDA PAR’ı sindirmek  amacıyla FETÖ’cü Paralel Devlet Yapılanması her türlü hile ve desiseye başvurmuştur. Elhamdülillah HÜDA PAR camiası bu oyunları ferasetiyle boşa çıkarmıştır.” diye belirtti.  

Molla Mahmut Yayla konuşmasını dua ile sonlandırdı.

Binlerce insan meydanda sık sık tekbirler getirerek, tepkilerini göstermeye devam ediyor. (M. Nurullah Sezer/İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER