A A A

Malatya’da 6 general tutuklandı

Eklenme : 2016-07-22 13:56

MALATYA - FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Malatya’da 6 general ve 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 49 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Malatya’da 6 general tutuklandı

Malatya Valiliği, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından kentte başlatılan soruşturmalar hakkında bilgi verdi. Buna göre, şu ana kadar 6 general ve  7’nci Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 49 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Açıklamada, soruşturmalar kapsamında Malatya Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilen 246 askeri personelden 2’nci Ordu Komutanlığı Karargâhında görevli içlerinde, 1 Orgeneral, 1 Tümgeneral, 3 Tuğgeneral,  7.Ana Jet Üs Komutanlığında görevli içlerinde 1 Hava Pilot Tuğgeneral ve 6 Pilot olmak üzere 49 kişi çıkarıldıkları Mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

Operasyonlarda ayrıca, 16.07.2016 günü yakalanarak gözaltına alınan çoğunluğu er rütbesinde bulunan askeri personel haklarında yapılan işlemler neticesinde 113 askeri personel Emniyet Müdürlüğünden 72 askeri personelin ise sevk edildiği Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakıldıkları kaydedildi.

Yapılan operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri ile girdiği çatışma neticesinde yaralı olarak yakalanan 1  askeri personelin tedavisinin devam ettiği belirtilerek ayrıca bir Kara Pilot Kurmay Albay ile 3 askeri hâkimin gözetim altına alındığı ifade edildi.

Malatya Adliyesinde devam eden soruşturma kapsamında ise 10 cumhuriyet savcısı ve 22 hâkim olmak üzere toplam 32 şüpheli hakkında gözaltı talimatı verildiği bildirilen açıklamada, “Yapılan çalışmalarda 7 cumhuriyet savcısı ile 20 hâkim olmak üzere 27 şüpheli gözaltına alınmış olup, mahkemeye sevk edilen (25) hâkim ve savcı hakkında tutuklama kararı verilmiş olup (2) hâkim hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir” denildi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesinde 2, İl Emniyet Müdürlüğünde 132, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 312, İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerinde 8, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 3, Sosyal Güvenlik Kurumunda 4 personelin de görevde uzaklaştırıldığı kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER