A A A

Malatya’da 6 general tutuklandı

Eklenme : 2016-07-22 13:56

MALATYA - FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Malatya’da 6 general ve 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 49 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Malatya’da 6 general tutuklandı

Malatya Valiliği, FETö'nün darbe girişiminin ardından kentte başlatılan soruşturmalar hakkında bilgi verdi. Buna göre, şu ana kadar 6 general ve 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 49 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Açıklamada, soruşturmalar kapsamında Malatya Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilen 246 askeri personelden 2'nci Ordu Komutanlığı Karargâhında görevli içlerinde, 1 Orgeneral, 1 Tümgeneral, 3 Tuğgeneral, 7.Ana Jet Üs Komutanlığında görevli içlerinde 1 Hava Pilot Tuğgeneral ve 6 Pilot olmak üzere 49 kişi çıkarıldıkları Mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

Operasyonlarda ayrıca, 16.07.2016 günü yakalanarak gözaltına alınan çoğunluğu er rütbesinde bulunan askeri personel haklarında yapılan işlemler neticesinde 113 askeri personel Emniyet Müdürlüğünden 72 askeri personelin ise sevk edildiği Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakıldıkları kaydedildi.

Yapılan operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri ile girdiği çatışma neticesinde yaralı olarak yakalanan 1 askeri personelin tedavisinin devam ettiği belirtilerek ayrıca bir Kara Pilot Kurmay Albay ile 3 askeri hâkimin gözetim altına alındığı ifade edildi.

Malatya Adliyesinde devam eden soruşturma kapsamında ise 10 cumhuriyet savcısı ve 22 hâkim olmak üzere toplam 32 şüpheli hakkında gözaltı talimatı verildiği bildirilen açıklamada, "Yapılan çalışmalarda 7 cumhuriyet savcısı ile 20 hâkim olmak üzere 27 şüpheli gözaltına alınmış olup, mahkemeye sevk edilen (25) hâkim ve savcı hakkında tutuklama kararı verilmiş olup (2) hâkim hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir" denildi.

öte yandan Büyükşehir Belediyesinde 2, İl Emniyet Müdürlüğünde 132, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 312, İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerinde 8, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 3, Sosyal Güvenlik Kurumunda 4 personelin de görevde uzaklaştırıldığı kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER