A A A

Sinop Valisi görevden alındı, albay eşi de gözaltında

Eklenme : 2016-07-17 04:54

SİNOP - Darbe girişimi soruşturması kapsamında Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya'nın görevden alındığı, eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltında olduğu bildirildi.

Sinop Valisi görevden alındı, albay eşi de gözaltında

Edinilen bilgilere göre, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya'nın görevden alındığı, eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltına alındı.

Darbeye tepki amacıyla  Valilik önünde toplanan vatandaşlara hitap eden Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman,  sağduyu çağrısında bulunarak, "Yaşananlar karşısında Cumhurbaşkanından köy muhtarına kadar herkes görevini yapmıştır" dedi. Toplanan grup  darbe karşıtı sloganlar attıktan  sonra  sessizce dağıldı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Yardımcısı  Yaman, bir gazetecinin sorusu üzerine,  Vali Yasemin Özata Çetinkaya'nın görevinden alındığını, ancak  ayrıntılar hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.

Eski Giresun Valisi Hasan Karahan'ın Sinop'a atandığı ve Sinop'a gelmek üzere yola çıktığı da gelen bilgiler arasında…  

Öte yandan Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Vali Yasemin Özata Çetinkaya'nın eşi Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltında olduğunu bildirdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER