A A A

Hasta mahkumun sedyeye bağlanıp sevk edildiği iddiası

Eklenme : 2016-07-08 23:55

MALATYA - 90 yıllarda İslami kesime yönelik tutuklama furyasında tutuklanarak 24 yıldır cezaevinde tutulan Hüseyin Akbalık, beyin tümürü teşhisiyle sevk edildiği Adıyaman’dan, yer olmadığı gerekçesiyle Malatya’ya, sedyeye bağlanarak gönderildiği ileri sürüldü.

Hasta mahkumun sedyeye bağlanıp sevk edildiği iddiası

Van cezaevinde yatarken bir hafta önce  kendisine beyinde 7 santimetrelik tümör teşhisi konuldu. Önce Adıyaman Hastanesine sevk edilen Akbalık, boş yer olmadığı gerekçesi ile şimdi de Malatya Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi.

Akbalık’ın  ailesi, yolda gelirken sol tarafı kısmi felç olan ve sol elini kullanamayan hasta mahkumun sağ elinin sedyeye kelepçelendiğini ileri sürerek buna tepki gösterdi.  

Halen Malatya Turgut Özal Tıp merkezinde olan Hüseyin Akbalık'ın tedavisine devam ediliyor.

 Aile ise yetkililere seslenerek durumdan şikayetçi olduklarını ifade etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER