A A A

Düşen askeri helikopterde bulunanların isimleri belli oldu

Eklenme : 2016-07-05 22:22

GİRESUN - Giresun'un Alucra ilçesinde bir şehit yakını ve karakoldaki askeri personel ile bayramlaştıktan sonra dönüşünde Alucra ilçesinde düşen helikopterde 7 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Helikopterde bulunan 15 kişinin isimleri belli oldu.

Düşen askeri helikopterde bulunanların isimleri belli oldu

Giresun'da bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopter, Giresun'a dönüşünde Alucra ilçesinde ormanlık alanda Tohumluk Yaylası'na düştü. Kazada 7 askerin hayatını kaybettiği belirtilirken, helikopterde bulunanların da isimleri belli oldu.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, helikopterde 8'i asker, 7'si asker yakını olmak üzere 15 kişinin bulunduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre askeri Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, eşi Nuran Doğru ve küçük kızı Berrin Doğru, İl Jandarma Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan ve eşi Didem, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, Ast. Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara ve eşi Semra Kara, Pilot Yüzbaşı Hilmi Özer, Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek’in bulunduğu belirtildi.(İLKHA) 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER