A A A

Avrupa Yetim-Der Trabzon'da yetim ve muhtaçlara yardım etti

Eklenme : 2016-06-30 14:35

TRABZON - Avrupa Yetim-Der, Trabzon'da yetim, dul ve muhtaç onlarca aileye yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der Trabzon'da yetim ve muhtaçlara yardım etti

Merkezi Almanya’da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, dünya genelinde ihtiyaç sahibi, yetimler, öksüzler ve muhtaçlar ile hayır sahipleri arasında köprü olmaya devam ediyor.

Kendilerine ulaşan hayır sahiplerinin verdiği yardımları Türkiye ile beraber dünyanın birçok yerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışan Avrupa Yetim-Der, bu yıl da Ramazan 2016 programı dahilinde Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörlüğü tarafından Trabzon'da tespit edilen fakir ve muhtaç ailelere yardım elini uzattı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörlüğü aracılığı ile önceki sene olduğu gibi bu yıl da tespit edilen muhtaçlara, Avrupa Yetim-Der’in göndermiş olduğu yardım kolileri teslim edildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörü Mustafa Akyol, yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

Ramazan ayında, daha önce tespit edilen ve yeni eklenen yetim ve muhtaçlara yardımlarda bulunduklarını belirten Akyol, "Yerinde ziyaret ederek tespit ettiğimiz yetim, dul, fakir, yardıma muhtaçlara yine yerinde yardımlarını ulaştırmaya çalışıyoruz." dedi.

Akyol, "Rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazan ayı, muhtaç durumda olan kardeşlerimize merhamet ile yardım etmek, sofralarının ve iyiliklerin bereketlenmesine vesile olmak için güzel bir fırsattır. Toplumda önemli bir ihtiyacı karşılayan bu hizmetlerin devam etmesi için hayırseverlerin desteklerine ihtiyaç vardır. Zor durumda olanlar için bu yardımlar çok anlam ifade ediyor. Zekât, fitre ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında köprü görevi görüyoruz, hayırsever kardeşlerimiz isterlerse yardımlarını muhtaçlara beraber ulaştırabiliriz." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ramazan bu gece ilk sahurla başlayacak

Ramazan bu gece ilk sahurla başlayacak

2017-05-26 15:14:51

On bir ayın sultanı Ramazan, bu gece ilk sahurla başlayacak. Bu gece imsak vaktinin girmesiyle Mübarek ramazan ayını ilk Ardahan karşılarken, oruca en son başlayacak il ise Muğla olacak.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

2017-05-26 15:00:25

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

2017-05-26 12:24:54

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center