A A A

Yavuz: Fırsatları kaçırmamak Kur’an-ı anlamaktan geçer

Eklenme : 2016-06-29 09:47

BİLECİK - HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, partisinin Bilecik İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı.

Yavuz: Fırsatları kaçırmamak Kur’an-ı anlamaktan geçer

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve parti sözcüsü Mehmet Yavuz, Bilecik İl Başkanlığımızca düzenlenen iftar programına katıldı. İftar sonrası bir konuşma yapan Yavuz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Siyasi parti ve STK temsilcileri, kanaat önderleri ile halkın yoğun katılım gösterdiği iftar programında konuşan Yavuz, mübarek Ramazan ayının mü'minler için önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, bu fırsatları kaçırmamanın yolunun da Kur'an’ı anlamaktan ve yaşamaktan geçtiğini söyledi.

İslam ülkelerinin yaşadığı can yakıcı sorunların temelinde Kur’an’dan uzaklaşmanın yattığını belirten Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kur'an'dan ilham alarak en büyük insaniyet mektebi olan aziz İslam'ı siyasete, adalete, marifete ve sosyal hayatın bütününe söyletmediğimiz için var olan sorunlar bir türlü çözülmediği gibi yeni sorunlar da baş göstermektedir. Israrla sorunların kaynağından çözümler alınmaya çalışılmaktadır. Bu böyle devam ettiği müddetçe aynı gemide yaşayan insanlar olarak hem maddi hem de manevi alanda çok daha ağır bedeller ödeyeceğiz. Onun için bir birimize hakkı hatırlatmak ve tavsiye etmek zorundayız. Onun için "İslami Muhalefet" diyoruz. HÜDA PAR tam olarak nedir diye sorarsanız… Evet, HÜDA PAR işte tam olarak budur; Yani "İslami Muhalefet."

“Sorunlar karşısında lafı dolandırmadan açıkça hakkı haykırdık”

HÜDA PAR olarak insanlığı hedef alan ve adeta insanlığın canına tak eden sorunlar karşısında lafı hiç dolandırmadan açıkça hakkı haykırdıklarını belirten Yavuz, “Aziz İslam'ın önüne veya arkasına hiçbir kelime ya da kavram eklemeden, sentez veya montaja ihtiyaç duymadan Merhum Mehmet Akif gibi biz de aynen şöyle söylüyoruz; Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı / Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı.” ifadelerini kullandı.

"Çocuklarınız yarım saat eve geç gelince gönlünüz rahat mı?"

İslami anlayış ve toplum yapısından kopuk bir neslin yetiştiğini, “Ben bu sabah siftah yaptım sen komşuma git, ondan alışveriş yap” anlayışından, bir müşteri için çıkan kavgada 16 kişinin yaralandığı bir toplum haline dönüştüğümüzü belirten Yavuz, sözlerine şöyle devam etti:

“Sultan Fatih, tebdil-i kıyafetle esnafları dolaşırken bir esnaftan yağ alır. Bal da isteyince esnaf ‘Balı da yan taraftaki komşumdan al, hem o siftah yapmamış hem de onun balı benimkinden daha iyidir.’ der. Şimdi sorarım size, ‘Bilecik başta olmak üzere memleketimizde bu şekilde kaç esnaf kaldı?’ Daha birkaç gün önce Bodrum'da müşteri kapma kavgasında 16 kişi yaralandı. Şehirlerimizin bütün cadde ve sokaklarında MOBESE kameraları var. Peki, suç oranları azalıyor mu? Hayır, tam tersi artıyor. Soruyorum siz değerli anne ve babalara; Çocuklarınız yarım saat eve geç gelince gönlünüz rahat mı?"

“Bu memleketin İslami Muhalefet'e ihtiyacı var”

Genç nesillerin haram ve günah tuzaklarına çekildiğini belirten Yavuz, televizyon dizileri ve diz boyu rezalet kokan pespaye evlilik ve eğlence programlarının nesilleri manevi ve ahlaki olarak yozlaştırdığına vurgu yaptı.

Yavuz, “Manevi ve ahlaki hususiyetlerden uzak eğitim politikaları, evlatlarımızı gözümüzün önünde ateşin içine atıyor. Onun için HÜDA PAR olarak İslami sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeye ve ‘Ey ahali sırtınızda akrep var, ihbar ediyoruz!’ ikazını yapmaya çalışıyoruz. Bu, yanlış namaz kıldıran imam efendiyi ‘Subhanallah’ diyerek uyarma görevidir. Hasımlık değil, hısımlıktır. Düşmanlık değil, dostluktur. Bu, HÜDA PAR'ın ‘İslami Muhalefet’ anlayışıdır. Onun için bu memleketin İslami Muhalefet'e ihtiyacı var, diyoruz. Sizlerle buluşmak, ortak olan bu dertlerimizi konuşmak ve çok net olarak bu sorunlara ölçümüz olan aziz İslam'dan çözümler sunmak çabası içerisindeyiz.”  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center