A A A

Yavuz: Fırsatları kaçırmamak Kur’an-ı anlamaktan geçer

Eklenme : 2016-06-29 09:47

BİLECİK - HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, partisinin Bilecik İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı.

Yavuz: Fırsatları kaçırmamak Kur’an-ı anlamaktan geçer

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve parti sözcüsü Mehmet Yavuz, Bilecik İl Başkanlığımızca düzenlenen iftar programına katıldı. İftar sonrası bir konuşma yapan Yavuz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Siyasi parti ve STK temsilcileri, kanaat önderleri ile halkın yoğun katılım gösterdiği iftar programında konuşan Yavuz, mübarek Ramazan ayının mü'minler için önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, bu fırsatları kaçırmamanın yolunun da Kur'an'ı anlamaktan ve yaşamaktan geçtiğini söyledi.

İslam ülkelerinin yaşadığı can yakıcı sorunların temelinde Kur'an'dan uzaklaşmanın yattığını belirten Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kur'an'dan ilham alarak en büyük insaniyet mektebi olan aziz İslam'ı siyasete, adalete, marifete ve sosyal hayatın bütününe söyletmediğimiz için var olan sorunlar bir türlü çözülmediği gibi yeni sorunlar da baş göstermektedir. Israrla sorunların kaynağından çözümler alınmaya çalışılmaktadır. Bu böyle devam ettiği müddetçe aynı gemide yaşayan insanlar olarak hem maddi hem de manevi alanda çok daha ağır bedeller ödeyeceğiz. Onun için bir birimize hakkı hatırlatmak ve tavsiye etmek zorundayız. Onun için "İslami Muhalefet" diyoruz. HÜDA PAR tam olarak nedir diye sorarsanız… Evet, HÜDA PAR işte tam olarak budur; Yani "İslami Muhalefet."

"Sorunlar karşısında lafı dolandırmadan açıkça hakkı haykırdık"

HÜDA PAR olarak insanlığı hedef alan ve adeta insanlığın canına tak eden sorunlar karşısında lafı hiç dolandırmadan açıkça hakkı haykırdıklarını belirten Yavuz, "Aziz İslam'ın önüne veya arkasına hiçbir kelime ya da kavram eklemeden, sentez veya montaja ihtiyaç duymadan Merhum Mehmet Akif gibi biz de aynen şöyle söylüyoruz; Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı / Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı." ifadelerini kullandı.

"Çocuklarınız yarım saat eve geç gelince gönlünüz rahat mı?"

İslami anlayış ve toplum yapısından kopuk bir neslin yetiştiğini, "Ben bu sabah siftah yaptım sen komşuma git, ondan alışveriş yap" anlayışından, bir müşteri için çıkan kavgada 16 kişinin yaralandığı bir toplum haline dönüştüğümüzü belirten Yavuz, sözlerine şöyle devam etti:

"Sultan Fatih, tebdil-i kıyafetle esnafları dolaşırken bir esnaftan yağ alır. Bal da isteyince esnaf ‘Balı da yan taraftaki komşumdan al, hem o siftah yapmamış hem de onun balı benimkinden daha iyidir.' der. Şimdi sorarım size, ‘Bilecik başta olmak üzere memleketimizde bu şekilde kaç esnaf kaldı?' Daha birkaç gün önce Bodrum'da müşteri kapma kavgasında 16 kişi yaralandı. Şehirlerimizin bütün cadde ve sokaklarında MOBESE kameraları var. Peki, suç oranları azalıyor mu? Hayır, tam tersi artıyor. Soruyorum siz değerli anne ve babalara; Çocuklarınız yarım saat eve geç gelince gönlünüz rahat mı?"

"Bu memleketin İslami Muhalefet'e ihtiyacı var"

Genç nesillerin haram ve günah tuzaklarına çekildiğini belirten Yavuz, televizyon dizileri ve diz boyu rezalet kokan pespaye evlilik ve eğlence programlarının nesilleri manevi ve ahlaki olarak yozlaştırdığına vurgu yaptı.

Yavuz, "Manevi ve ahlaki hususiyetlerden uzak eğitim politikaları, evlatlarımızı gözümüzün önünde ateşin içine atıyor. Onun için HÜDA PAR olarak İslami sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeye ve ‘Ey ahali sırtınızda akrep var, ihbar ediyoruz!' ikazını yapmaya çalışıyoruz. Bu, yanlış namaz kıldıran imam efendiyi ‘Subhanallah' diyerek uyarma görevidir. Hasımlık değil, hısımlıktır. Düşmanlık değil, dostluktur. Bu, HÜDA PAR'ın ‘İslami Muhalefet' anlayışıdır. Onun için bu memleketin İslami Muhalefet'e ihtiyacı var, diyoruz. Sizlerle buluşmak, ortak olan bu dertlerimizi konuşmak ve çok net olarak bu sorunlara ölçümüz olan aziz İslam'dan çözümler sunmak çabası içerisindeyiz." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER