A A A

Avrupa Yetim-Der yetim ve mağdur ailelere yardım etti

Eklenme : 2016-06-23 18:10

KAHRAMANMARAŞ - Merkezi Almanya'da bulunan Avrupa Yetim-Der, Kahramanmaraş’ta yetim ve mağdur ailelere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der yetim ve mağdur ailelere yardım etti

Merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu olan Avrupa Yetim-Der, Ramazan 2016 programı dâhilinde Kahramanmaraş'taki yetim, fakir ve muhtaç ailelere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, yardımlarını Kahramanmaraş'ta faaliyette bulunan Kahramanmaraş İkra Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (İkra-Der) aracılığı ile yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş İkra-Der Başkanı Ramazan Baykuş, Ramazan ayı münasebetiyle yetimler başta olmak üzere fakir ve muhtaç ailelere Avrupa Yetim-Der'in desteğiyle gıda yardımlarında bulunduklarını belirtti.

Baykuş, "Uluslar arası faaliyet gösteren Avrupa Yetim-Der tarafından Kahramanmaraş'a gönderilen yardım paketlerini İkra-Der Muhtaçlara Yardım Komisyonu gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Allah-u Teâlâ vesile olan herkesten razı olsun hayırlarını kabul etsin inşallah." dedi.

Ramazan ayının başından bu yana hummalı bir çalışma başlattıklarını, Ramazan ayı boyunca fakir ve muhtaç ailelere yardım ettiklerini söyleyen Baykuş, "Ramazan ayı vesilesiyle üyesi olduğumuz Umut Kervanı Yardım Platformu'nun Ramazan ayı ile ilgili başlatmış olduğu yardım seferberliğinden dolayı Kahramanmaraş'ta yardıma muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırdık. Bize bu konuda destek veren Avrupa Yetim-Der yetkililerine teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Yardım ettikleri aileler arasında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Kahramanmaraş'a sığınan Suriyeli sığınmacıların da olduğunu belirten Baykuş, "Bizler fakirlere yardım ederken hiçbir ayrım yapmadan ‘Mazlumun dini ve dili sorulmaz' sırrınca yardıma muhtaç herkese yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

2017-08-16 21:39:03

​Diyarbakır Havalimanında pist aydınlatma sisteminde yaşanan arıza nedeniyle tüm uçuşlar geçici süreliğine iptal edildi.

TÜM HABERLER

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.

“Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım”

Umut Kervanı'nın Gaziantep’teki yetkililerinden Mustafa Özaslan, kurban bayramı çalışmalarını başlattıklarını belirterek, hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu.
TÜM HABERLER