A A A

Avrupa Yetim-Der yetim ve mağdur ailelere yardım etti

Eklenme : 2016-06-23 18:10

K.MARAŞ - Merkezi Almanya'da bulunan Avrupa Yetim-Der, Kahramanmaraş’ta yetim ve mağdur ailelere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der yetim ve mağdur ailelere yardım etti

Merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu olan Avrupa Yetim-Der, Ramazan 2016 programı dâhilinde Kahramanmaraş’taki yetim, fakir ve muhtaç ailelere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, yardımlarını Kahramanmaraş’ta faaliyette bulunan Kahramanmaraş İkra Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (İkra-Der) aracılığı ile yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş İkra-Der Başkanı Ramazan Baykuş, Ramazan ayı münasebetiyle yetimler başta olmak üzere fakir ve muhtaç ailelere Avrupa Yetim-Der’in desteğiyle gıda yardımlarında bulunduklarını belirtti.

Baykuş, “Uluslar arası faaliyet gösteren Avrupa Yetim-Der tarafından Kahramanmaraş’a gönderilen yardım paketlerini İkra-Der Muhtaçlara Yardım Komisyonu gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Allah-u Teâlâ vesile olan herkesten razı olsun hayırlarını kabul etsin inşallah.” dedi.

Ramazan ayının başından bu yana hummalı bir çalışma başlattıklarını, Ramazan ayı boyunca fakir ve muhtaç ailelere yardım ettiklerini söyleyen Baykuş, “Ramazan ayı vesilesiyle üyesi olduğumuz Umut Kervanı Yardım Platformu’nun Ramazan ayı ile ilgili başlatmış olduğu yardım seferberliğinden dolayı Kahramanmaraş'ta yardıma muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırdık. Bize bu konuda destek veren Avrupa Yetim-Der yetkililerine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Yardım ettikleri aileler arasında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Kahramanmaraş’a sığınan Suriyeli sığınmacıların da olduğunu belirten Baykuş, “Bizler fakirlere yardım ederken hiçbir ayrım yapmadan ‘Mazlumun dini ve dili sorulmaz’ sırrınca yardıma muhtaç herkese yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER