A A A

Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmeye başlandı

Eklenme : 2016-06-16 13:53

BALIKESİR - Balıkesir Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmemesinin gündeme gelmesi üzerine hukuksuz uygulamaya son verildi.

Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmeye başlandı

İLKHA'nın "Bandırma Cezaevinde kalan mahkûmlara sahur verilmiyor" başlığıyla gündeme getirdiği ve kısa sürede sosyal medyada geniş yer bulan haberden sonra yetkililerin hareket geçtiği ve bu hukuksuz uygulama son verdiği belirtildi.

Kamuoyunda geniş yer bulan haberden sonra başta Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel olmak üzere birçok yetkili sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada konunun araştırılıp gereğinin yapılacağını paylaştı.

Söz konusu durumu yazdığı bir mektupla İLKHA'ya ulaştıran hükümlülerden Ahmet Arslan'ın oğlu Gıyasettin Arslan yaptığı açıklamada, yapılan haberden sonra cezaevi müdürünün bizzat mahkûmlarla görüşerek durumun düzeltileceğini söylediğini aktardı.

Babasının görüşüne giden Gıyasettin Arslan, "Babamın görüşü vardı. Bizlerde ailece babamın görüşüne gittik. Malum, gündemde olan sahur olayı vardı. Babamda bize, ‘Yapılan haberden sonra hamdolsun olay çözüldü. Ve cezaevi müdürü bizzat koğuşumuza gelerek durumun düzeltileceği sözü verdi. Hemen ardından ise sahur vaktine özel yemekler geldi. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.'dedi. Bizler de bu hukuksuzluğun giderilmesi adına mücadele herkesten Allah razı olsun diyoruz." diye konuştu. (Zeki Aras- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kadınların gece çalışmasıyla ilgili yönetmenlik Resmi Gazetede

Kadınların gece çalışmasıyla ilgili yönetmenlik Resmi Gazetede

2017-08-19 07:12:12

​Kadınların gece çalışmalarıyla ilgili hazırlanan yönetmenlik Resmi Gazetede yayımlandı.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER