A A A

Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmeye başlandı

Eklenme : 2016-06-16 13:53

BALIKESİR - Balıkesir Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmemesinin gündeme gelmesi üzerine hukuksuz uygulamaya son verildi.

Bandırma cezaevindeki mahkûmlara sahur verilmeye başlandı

İLKHA’nın “Bandırma Cezaevinde kalan mahkûmlara sahur verilmiyor” başlığıyla gündeme getirdiği ve kısa sürede sosyal medyada geniş yer bulan haberden sonra yetkililerin hareket geçtiği ve bu hukuksuz uygulama son verdiği belirtildi.

Kamuoyunda geniş yer bulan haberden sonra başta Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel olmak üzere birçok yetkili sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada konunun araştırılıp gereğinin yapılacağını paylaştı.

Söz konusu durumu yazdığı bir mektupla İLKHA’ya ulaştıran hükümlülerden Ahmet Arslan’ın oğlu Gıyasettin Arslan yaptığı açıklamada, yapılan haberden sonra cezaevi müdürünün bizzat mahkûmlarla görüşerek durumun düzeltileceğini söylediğini aktardı.

Babasının görüşüne giden Gıyasettin Arslan, “Babamın görüşü vardı. Bizlerde ailece babamın görüşüne gittik. Malum, gündemde olan sahur olayı vardı. Babamda bize, ‘Yapılan haberden sonra hamdolsun olay çözüldü. Ve cezaevi müdürü bizzat koğuşumuza gelerek durumun düzeltileceği sözü verdi. Hemen ardından ise sahur vaktine özel yemekler geldi. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.’dedi. Bizler de bu hukuksuzluğun giderilmesi adına mücadele herkesten Allah razı olsun diyoruz.” diye konuştu.  (Zeki Aras- İLKHA)



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER