A A A

GRÜ'de ‘Nebevi Gençlik Topluluğu’ kuruldu

Eklenme : 2016-05-23 08:30

GİRESUN - Giresun Üniversitesi bünyesinde "Nebevi Gençlik Topluluğu" kuruldu.

GRÜ'de ‘Nebevi Gençlik Topluluğu’ kuruldu

Giresun Üniversitesi bünyesinde " Nebevi Genlik Topluluğu" kuruldu.

Nebevi Gençlik Topluluğu Başkanı Ömer Arslan, "Topluluğumuzun amacı Allah ve O'nun Resulünün davasını anlatmaktır. Bu kapsamda sosyal, kültürel ve her türlü İslami faaliyeti gerçekleştirmek için kardeşlerimizle bir araya gelerek böyle bir topluluk kurma kararı aldık." dedi.

Arslan, "Bu noktada İslami çalışmalara ve helal dairesi içerisinde gerçekleşecek her türlü etkinliğe aç olan üniversitemiz gençlerine inşallah bir ışık olacağız. 'Hakikaten onlar iman eden birkaç gençtiler, biz de onların imanını artırdık' ayetine kendimizi muhatap görüyoruz. Ve Rabbimizin hidayetimizi artırmasını istiyoruz." diye konuştu.

Arslan son olarak şunları söyledi: "14.05.2016 tarihinde tüm evraklarımız hazır bir şekilde başvurduk ve topluluğumuz 20.05.2016 tarihinde İslami faaliyetlerde bulunmak amacıyla kuruldu. Rabbimizden, bu yolda bizimle beraber olmasını ve Nebevi Genlik Topluluğunun hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz." diye konuştu. (Hakkı Yavuz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER