A A A

GRÜ'de ‘Nebevi Gençlik Topluluğu’ kuruldu

Eklenme : 2016-05-23 08:30

GİRESUN - Giresun Üniversitesi bünyesinde "Nebevi Gençlik Topluluğu" kuruldu.

GRÜ'de ‘Nebevi Gençlik Topluluğu’ kuruldu

Giresun Üniversitesi bünyesinde " Nebevi Genlik Topluluğu" kuruldu.

Nebevi Gençlik Topluluğu Başkanı ömer Arslan, "Topluluğumuzun amacı Allah ve O'nun Resulünün davasını anlatmaktır. Bu kapsamda sosyal, kültürel ve her türlü İslami faaliyeti gerçekleştirmek için kardeşlerimizle bir araya gelerek böyle bir topluluk kurma kararı aldık." dedi.

Arslan, "Bu noktada İslami çalışmalara ve helal dairesi içerisinde gerçekleşecek her türlü etkinliğe aç olan üniversitemiz gençlerine inşallah bir ışık olacağız. 'Hakikaten onlar iman eden birkaç gençtiler, biz de onların imanını artırdık' ayetine kendimizi muhatap görüyoruz. Ve Rabbimizin hidayetimizi artırmasını istiyoruz." diye konuştu.

Arslan son olarak şunları söyledi: "14.05.2016 tarihinde tüm evraklarımız hazır bir şekilde başvurduk ve topluluğumuz 20.05.2016 tarihinde İslami faaliyetlerde bulunmak amacıyla kuruldu. Rabbimizden, bu yolda bizimle beraber olmasını ve Nebevi Genlik Topluluğunun hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz." diye konuştu. (Hakkı Yavuz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER