A A A

Kars’ta MERS şüphesiyle bir hasta gözlem altına alındı

Eklenme : 2014-10-27 10:53

KARS - Kars Devlet Hastanesine yüksek ateş şikayeti ile başvuran 84 yaşındaki hasta yapılan muayenenin ardından MERS virüsü taşıdığı şüphesi ile gözlem altına alındı.

Kars’ta MERS şüphesiyle bir hasta gözlem altına alındı

Alınan bilgiye göre, Selim ilçesine bağlı Kırkpınar köyünde ikamet eden 84 yaşındaki A.A, yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle Kars Devlet Hastanesine başvurdu. A.A, Mers virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.

Geçen hafta hacdan geldiği öğrenilen A.A’nın durumu hakkında açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Düğer, şüphe dolayısıyla hastanenin acil servis bölümünde tedbir aldıklarını söyledi. Hastaneden gelen değerlendirmelere göre hastanın MERS virüsüne yakalanmadığı yönünde kanaat olduğunu belirten Düğer, "Her ihtimale karşı tedbirimizi aldık" dedi.

Hastalık durumunda serin kanlı davranılması gerektiğini vurgulayan Düğer, "Bir hafta önce hacdan gelen hastamız yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle geldi. Her ihtimale karşı prosedürü başlatmak zorundayız. Bir saat daha takip edip, muhtemelen evine göndereceğiz" diye konuştu.

Öte yandan tedavi için acil servisi gelen hastalar da Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

"Alın teriyle 6 çocuğumu okutmanın gururunu yaşıyorum"

2017-06-23 11:05:48

​Mardin’de 38 yıldır değirmen işleterek helal rızık ve alın teriyle 6 çocuğuna üniversite okuttuğunu söyleyen 63 yaşındaki Mehmet Tekin, bunun gururunu yaşadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER