A A A

Kars’ta MERS şüphesiyle bir hasta gözlem altına alındı

Eklenme : 2014-10-27 10:53

KARS - Kars Devlet Hastanesine yüksek ateş şikayeti ile başvuran 84 yaşındaki hasta yapılan muayenenin ardından MERS virüsü taşıdığı şüphesi ile gözlem altına alındı.

Kars’ta MERS şüphesiyle bir hasta gözlem altına alındı

Alınan bilgiye göre, Selim ilçesine bağlı Kırkpınar köyünde ikamet eden 84 yaşındaki A.A, yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle Kars Devlet Hastanesine başvurdu. A.A, Mers virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.

Geçen hafta hacdan geldiği öğrenilen A.A'nın durumu hakkında açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Düğer, şüphe dolayısıyla hastanenin acil servis bölümünde tedbir aldıklarını söyledi. Hastaneden gelen değerlendirmelere göre hastanın MERS virüsüne yakalanmadığı yönünde kanaat olduğunu belirten Düğer, "Her ihtimale karşı tedbirimizi aldık" dedi.

Hastalık durumunda serin kanlı davranılması gerektiğini vurgulayan Düğer, "Bir hafta önce hacdan gelen hastamız yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle geldi. Her ihtimale karşı prosedürü başlatmak zorundayız. Bir saat daha takip edip, muhtemelen evine göndereceğiz" diye konuştu.

öte yandan tedavi için acil servisi gelen hastalar da Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER