A A A

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-14 20:40

SAKARYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı’ında Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, HÜDA PAR Kocaeli ve Düzce İl Başkanlarının yanı sıra bazı STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif'in okunmasıyla devam etti.

Bursa Grup İkra sanatçıları tarafından seslendirilen ilahilerin ardından programın açılış konuşmasını, Mehmet Selim Yıldızbaş Hoca yaptı. Yıldızbaş konuşmasında, Peygamber Sevdalıları Platformu'nun 14 maddeden oluşan veçözüm önerileri içeren bildirisini sondu.

Daha sonra bir konuşma yapan Eğitimci Faruk Kılıman, Peygamber Sevdalıları Platoformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerinden bahsetti.

Kılıman, ‘'Peygamberi anlamak ve anlatmak için var gücümüzle çalışacağız. Bugün yeryüzünde olan sıkıntıların tamamı Peygamberi tanımayı ihmal ettiğimiz içindir. Biz biliyoruz onun hayatı mükemmeldir, o halde hep birlikte ona sarılalım.'' dedi

Yapılan konuşmanın ardından, Bursa Grup İkra sanatçılarının seslendirdiği ilahiler ve Ethem Genç Hoca'nın İslam Ümmet'inin vahdet ve kardeşliği için yaptığı dua ile program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkarılmasına rağmen Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.
TÜM HABERLER