A A A

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-14 20:40

SAKARYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı’ında Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, HÜDA PAR Kocaeli ve Düzce İl Başkanlarının yanı sıra bazı  STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Bursa Grup İkra sanatçıları tarafından seslendirilen ilahilerin ardından  programın açılış konuşmasını, Mehmet Selim Yıldızbaş Hoca yaptı. Yıldızbaş konuşmasında, Peygamber Sevdalıları Platformu’nun 14 maddeden oluşan veçözüm önerileri içeren bildirisini sondu.

Daha sonra bir konuşma yapan Eğitimci Faruk Kılıman, Peygamber Sevdalıları Platoformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerinden bahsetti.  

Kılıman, ‘’Peygamberi anlamak ve anlatmak için var gücümüzle çalışacağız. Bugün yeryüzünde olan sıkıntıların tamamı Peygamberi tanımayı ihmal ettiğimiz içindir. Biz biliyoruz onun hayatı mükemmeldir, o halde hep birlikte ona sarılalım.’’ dedi

Yapılan konuşmanın ardından, Bursa Grup İkra sanatçılarının seslendirdiği ilahiler ve Ethem Genç Hoca’nın İslam Ümmet’inin vahdet ve kardeşliği için yaptığı dua ile program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER