A A A

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-14 20:40

SAKARYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı’ında Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Adapazarı’nda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Sakarya Koordinatörlüğü tarafından Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, HÜDA PAR Kocaeli ve Düzce İl Başkanlarının yanı sıra bazı  STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Bursa Grup İkra sanatçıları tarafından seslendirilen ilahilerin ardından  programın açılış konuşmasını, Mehmet Selim Yıldızbaş Hoca yaptı. Yıldızbaş konuşmasında, Peygamber Sevdalıları Platformu’nun 14 maddeden oluşan veçözüm önerileri içeren bildirisini sondu.

Daha sonra bir konuşma yapan Eğitimci Faruk Kılıman, Peygamber Sevdalıları Platoformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerinden bahsetti.  

Kılıman, ‘’Peygamberi anlamak ve anlatmak için var gücümüzle çalışacağız. Bugün yeryüzünde olan sıkıntıların tamamı Peygamberi tanımayı ihmal ettiğimiz içindir. Biz biliyoruz onun hayatı mükemmeldir, o halde hep birlikte ona sarılalım.’’ dedi

Yapılan konuşmanın ardından, Bursa Grup İkra sanatçılarının seslendirdiği ilahiler ve Ethem Genç Hoca’nın İslam Ümmet’inin vahdet ve kardeşliği için yaptığı dua ile program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center