A A A

Aksaray’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-05-09 19:01

AKSARAY - Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Aksaray’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Aksaray’da Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden AKSA-DER tarafından “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

AKSA-DER’ in Aksaray Hükümet Meydanında yapmayı planladığı Kutlu Doğum etkinliği, Valiliğin iptal etmesiyle nedeniyle Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılmasına karar verildi.

Lokman Aydın Hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşması yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Aksaray Koordinatörü Bedih Çiftçi, bu seneki Kutlu Doğum etkinliklerinin hükümet meydanında yapmayı planladıklarını ancak Valilik tarafından açık meydana yapılmasına izin verilmediğini hatırlattı.

Çiftçi, “Ara ara birilerinin bu kutlu sevdayı engellemeye çalıştığına, bu sevdayı dört duvar arasına hapsetme uğraşına girdiklerini şahitlik ettik. Ama inanıyoruz ki bu sevdanın önünde hiç kimse duramayacak ve bu sevda Allah’ın izni ve iradesiyle bölük pörçük olmuş ümmetin birliğine vesile olacaktır.” dedi.

Program Özlem Ajans sanatçılarının okuduğu Mevlid-i Şerif ile devam etti. Mevlid-i Şerifin okunmasından sonra sanatçı Bilal Dalkılıç birbirinden güzel ilahiler seslendirirken katılımcılarda ilahilerin nakaratlarına hep birlikte eşlik etti.

Programda bir konuşma yapan Doğruhaber Gazetesi yazarı Mehmet Emin Özmen, Aksaray Valiliğinin Kutlu Doğum programını meydanda yapılmasına izin vermediğinin şaşkınlığını yaşadığını belirterek “Gönül isterdi ki sanatçı kardeşlerimizin seslendirdiği ilahilerde olduğu gibi ‘meydanlarda, meydanlarda’ sözlerini Aksaray meydanında seslendirselerdi. Ama ne yazık ki valiliğin almış olduğu bir karar ile bu güzel etkinlik dört duvar arasına hapsedilmeye çalışılıyor. Bizim sevdamız meydanlarda da olsa, dört duvar arasında da olsa devam edecektir.’ ifadelerini kullandı.

Mehmet Emin Özmen’in konuşmasının ardından sahneye çıkan  Aksa Çocuk İlahi Grubu’nun yorumladığı ‘İşte 40 yaşındasın’ isimli şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program, Lokman Aydın’ın kapanış duası ile son buldu. Program çıkışında bütün katılımcılara Kutlu Doğuma anısına Peygamber Sevdalılar Platformu’nun Türkiye genelinde dağıttığı ‘Peygambere Uyun Ki Allah Sizi Sevsin’ isimli kitap hediye edildi. (Ömer Yıldırım- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER