A A A

Trabzon’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-03 10:45

TRABZON - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(sav)’ temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Trabzon’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Trabzon Erol Günaydın Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik,  sinevizyon gösterisi ve ardından okunan şiirlerle  devam etti.

Daha sonra Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman günün anlam ve önemine dair  bir konuşma yaptı. 

Yaman konuşmasında, “Zor bir zamandan geçiyoruz. İslam düşmanlarının türlü türlü fitne fesatlarıyla Müslümanları bölmeye çalıştıkları bir zamanda bizim sığınağımız, sefinemiz, gül bahçemiz, asamız Efendimize (sav) olan sevdamızdır. İslam ümmeti geçmişte de çok büyük acılar yaşadı, işgaller ve katliamlar yaşadı. Ama geçmişte, nasıl ki sorunlarımıza, dertlerimize, Efendimiz in (sav) sünnetie sarılarak çare bulduysak, onları aştıysak günümüzde de ancak O’nun reçetesi ile b u sorunları aşabiliriz. O’na olan aşk-ı muhabbetimiz her türlü sıkıntıyı aşacak güçtedir.” şeklinde konuştu.

Efendimiz (sav) ile en çok kadınların kazandığını ifade eden Yaman, “Daha önce insan yerine konulmayan ve bütün haklardan mahrum edilen kadınlar, Efendimiz (sav) ile gelen rahmetin sayesinde ayakları altına cennet serilen bir makama yükselmişlerdir, Allah’ın emaneti olmuşlardır. Üç kız çocuğunu yetiştirene cennet bahşediliyorsa, diri diri gömülen kız çocuklarının Efendimiz (sav) ile nelere eriştiği daha iyi anlaşılacaktır. Efendimiz in (sav) kızı Fatıma’nın şahsında kız çocuklara gösterdiği ilgi ve sevgi görülünce daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.

Ardından Kutlu Doğum Siyer Sınavında dereceye giren Ahmet Yanılmaz adlı öğrenciye hediyesi Özkan Yaman tarafından verildi.

Hediye takdimimden sonra Özlem Ajans sanatçıları tarafından okunan ilahiler ve ardından yapılan dua ile etkinlik sona erdi.  (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center