A A A

Trabzon’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-03 10:45

TRABZON - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(sav)’ temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Trabzon’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Trabzon Erol Günaydın Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar özkan Yaman katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, sinevizyon gösterisi ve ardından okunan şiirlerle devam etti.

Daha sonra Araştırmacı-Yazar özkan Yaman günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

Yaman konuşmasında, "Zor bir zamandan geçiyoruz. İslam düşmanlarının türlü türlü fitne fesatlarıyla Müslümanları bölmeye çalıştıkları bir zamanda bizim sığınağımız, sefinemiz, gül bahçemiz, asamız Efendimize (sav) olan sevdamızdır. İslam ümmeti geçmişte de çok büyük acılar yaşadı, işgaller ve katliamlar yaşadı. Ama geçmişte, nasıl ki sorunlarımıza, dertlerimize, Efendimiz in (sav) sünnetie sarılarak çare bulduysak, onları aştıysak günümüzde de ancak O'nun reçetesi ile b u sorunları aşabiliriz. O'na olan aşk-ı muhabbetimiz her türlü sıkıntıyı aşacak güçtedir." şeklinde konuştu.

Efendimiz (sav) ile en çok kadınların kazandığını ifade eden Yaman, "Daha önce insan yerine konulmayan ve bütün haklardan mahrum edilen kadınlar, Efendimiz (sav) ile gelen rahmetin sayesinde ayakları altına cennet serilen bir makama yükselmişlerdir, Allah'ın emaneti olmuşlardır. Üç kız çocuğunu yetiştirene cennet bahşediliyorsa, diri diri gömülen kız çocuklarının Efendimiz (sav) ile nelere eriştiği daha iyi anlaşılacaktır. Efendimiz in (sav) kızı Fatıma'nın şahsında kız çocuklara gösterdiği ilgi ve sevgi görülünce daha iyi anlaşılacaktır." dedi.

Ardından Kutlu Doğum Siyer Sınavında dereceye giren Ahmet Yanılmaz adlı öğrenciye hediyesi özkan Yaman tarafından verildi.

Hediye takdimimden sonra özlem Ajans sanatçıları tarafından okunan ilahiler ve ardından yapılan dua ile etkinlik sona erdi. (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER