A A A

Gümüşhane’de Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-05-02 10:24

GÜMÜŞHANE - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed’ konulu Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Gümüşhane’de Kutlu Doğum programı

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed’ temalı Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti. Daha sonra Doğruhaber Gazetesi yazarlarından Özkan Yaman bir konuşma yaptı.

Gümüşhane ismine atıfta bulunan Yaman, “Gümüşhane, Efendimiz(sav)’in aşkı ve muhabbetiyle sadece ‘Gümüş’ hane değil ‘altın’ hanedir, ‘mücevher’ hanedir ama bu şehirlerden Efendimiz ’in sevdasını çıkarırsanız geriye gümüş değil paslı demir de kalmaz. Efendimiz’in (sav) dünyaya gönderilmesiyle âlemler rahmetine, kâinat Efendisine kavuşmuştur. Tüm sorular cevabını bulmuştur. ‘Nereden geldik, nereye gidiyoruz, bizi kim yarattı, bizden ne istiyor, bu varlıkların, bu faaliyetlerin manası, hikmeti nedir, imtihanın sırrı nedir?’ gibi birçok soru cevabını buldu. Ve O’na inananlar, 6666 kat sağlam bağlarla birbirine kardeş kılındı, ümmet kılındı.” şeklinde konuştu.

Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin Efendimiz(sav)’in iki emanetine sımsıkı sarılmak olduğunu ifade eden Yaman; “Bugün maalesef bu emanetlere yeteri kadar sahip çıkmayışımızın bedelini ödüyoruz. Kur’an’a ve Sünnet-i Seniyye’ye yeteri kadar ilgi göstermeyişimizin bedelini ödüyoruz. Efendimiz (sav)’in hangisine uysanız doğru yolu bulusunuz dediği yıldızlar olan ashab-ı kiramı yeteri kadar tanımadığımız için kendimizi onlara benzetmediğimiz için ağır bedeller ödüyoruz. Efendimiz (sav)’in en çok önem verdiği kardeşlik sünnetini ihmal ettiğimiz için şimdi vicdanlarımız paramparça.” dedi.

Yaman devamla; “Her halimiz O’ndan haber vermeliydi, O’nu anlatmalıydı. Ailemizde, çarşı pazarımızda, O’nun ahlakını hakkıyla yaşayıp anlatma azminde olabilseydik bugün bu kadar acıdan ve gözyaşından bahsetmeyecektik. O’nun ahlakı madem ki Kur’an idi. Kur’an sürekli gündemimiz olmalı ki, zalimler fitneleriyle aramıza giremesinler.” ifadelerini kullandı.

Yaman’ın konuşmasının ardından hazırlanan sinevizyon izletildi. Etkinlik, okunan ilahi ve yapılan duayla sona erdi. (Yusuf Bingöl- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center