A A A

Gümüşhane’de Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-05-02 10:24

GÜMÜŞHANE - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed’ konulu Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Gümüşhane’de Kutlu Doğum programı

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed' temalı Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti. Daha sonra Doğruhaber Gazetesi yazarlarından özkan Yaman bir konuşma yaptı.

Gümüşhane ismine atıfta bulunan Yaman, "Gümüşhane, Efendimiz(sav)'in aşkı ve muhabbetiyle sadece ‘Gümüş' hane değil ‘altın' hanedir, ‘mücevher' hanedir ama bu şehirlerden Efendimiz 'in sevdasını çıkarırsanız geriye gümüş değil paslı demir de kalmaz. Efendimiz'in (sav) dünyaya gönderilmesiyle âlemler rahmetine, kâinat Efendisine kavuşmuştur. Tüm sorular cevabını bulmuştur. ‘Nereden geldik, nereye gidiyoruz, bizi kim yarattı, bizden ne istiyor, bu varlıkların, bu faaliyetlerin manası, hikmeti nedir, imtihanın sırrı nedir?' gibi birçok soru cevabını buldu. Ve O'na inananlar, 6666 kat sağlam bağlarla birbirine kardeş kılındı, ümmet kılındı." şeklinde konuştu.

Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin Efendimiz(sav)'in iki emanetine sımsıkı sarılmak olduğunu ifade eden Yaman; "Bugün maalesef bu emanetlere yeteri kadar sahip çıkmayışımızın bedelini ödüyoruz. Kur'an'a ve Sünnet-i Seniyye'ye yeteri kadar ilgi göstermeyişimizin bedelini ödüyoruz. Efendimiz (sav)'in hangisine uysanız doğru yolu bulusunuz dediği yıldızlar olan ashab-ı kiramı yeteri kadar tanımadığımız için kendimizi onlara benzetmediğimiz için ağır bedeller ödüyoruz. Efendimiz (sav)'in en çok önem verdiği kardeşlik sünnetini ihmal ettiğimiz için şimdi vicdanlarımız paramparça." dedi.

Yaman devamla; "Her halimiz O'ndan haber vermeliydi, O'nu anlatmalıydı. Ailemizde, çarşı pazarımızda, O'nun ahlakını hakkıyla yaşayıp anlatma azminde olabilseydik bugün bu kadar acıdan ve gözyaşından bahsetmeyecektik. O'nun ahlakı madem ki Kur'an idi. Kur'an sürekli gündemimiz olmalı ki, zalimler fitneleriyle aramıza giremesinler." ifadelerini kullandı.

Yaman'ın konuşmasının ardından hazırlanan sinevizyon izletildi. Etkinlik, okunan ilahi ve yapılan duayla sona erdi. (Yusuf Bingöl- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Yalçın: Teklif kalkınmanın da kapısını aralasın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin memurlara yönelik son zam teklifine ilişkin, " Teklif, adaletin kapısını aralıyor, ama kalkınmanın kapısını aralamıyor." dedi.

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.
TÜM HABERLER