A A A

Bayburt’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-02 09:39

BAYBURT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bayburt’ta Kutlu Doğum Etkinliği düzenlendi.

Bayburt’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Bayburt Temsilciliği tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed' temasıyla Kutlu Doğum Etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar özkan Yaman katıldı.

Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği Mevlid-i Şerif ve İlahilerle coşku devam etti.

Ardından Peygamber Sevdalıları Platformu'nun hazırladığı sinevizyon izletildi.

Araştırmacı-Yazar özkan Yaman programda yaptığı konuşmada, "Bugün İslam alemi sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bütün sıkıntılarımızın ilacı, Allah Resulüne bağlılığımızdır, teslimiyetimiz ve muhabbetimizdir. Biz O'nunla teselli buluyoruz, O'nla moral buluyoruz. Bu kainatta O'nun nuru var oldukça, biz ümitvarız. Suriye'nin, Gazze'nin ve Halep'in acılarının dineceğini ümit ediyoruz. Bu günler elbet bir gün geçecek ve Asr-ı Saadete benzeyen günler gelecek. Batı, O'nun nuruyla aydınlanacak. Zulümat perdeleri O'nun nuruyla yırtılacak." ifadelerini kullandı.

‘Biz O'nu sevmeyi Furkan'dan, Yasinlerden ve aziz şehitlerimizden öğrendik.'

"Hayatımız, Efendimize olan muhabbetimizle anlam kazanacak" diyen Yaman; "Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) bulunmadığı bir kalp kupkuru çöl gibidir. Meyve vermeyen çorak toprak gibi, yağmur tutmayan taşlar gibidir. Biz O'nu sevmeyi ashabından öğrendik. O ne demişse doğrudur diyerek Sıddik olan Ebubekir'den, sekiz yaşındayken bile Ben seni himaye ederim diyen Hz. Ali'den, Habibullah'ın sevdasıyla Medine'de gönülleri fetheden Mus'ab b. Umeyr'den öğrendik. Biz O'nu sevmeyi sadece ashabından değil alimlerimizden öğrendik. Efendimizin bir hadisi şerifini kaydetmek için aylarca yol giden İmam Buharilerden, Müslimlerden, bir milyon hadisi şerifi ezbere bilen Ahmed b. Hanbellerden öğrendik. Biz O'nu sevmeyi sadece tarihteki mezkur şahsiyetlerden değil, Gazze açlık ve işgalle kuşatılırken, ben buralarda duramam deyip, Habibin aşkına canından geçen şehid Furkan'dan öğrendik. Biz O'nu sevmeyi Kurban Bayramında, yoksul insanlara kurban eti dağıtırken göğsünde taşıdığı imanla, şehadetle Habibullaha kavuşan, üçüncü katlardan atılıp hunharca katledilen Yasinlerden ve gençliğinin baharını adeta Alemlerin Efendisinin yolunda feda eden diğer aziz şehitlerimizden öğrendik." şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum programı yapılan dua ile son buldu. (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyamanlılardan AKEDAŞ’a tepki

Adıyamanlılardan AKEDAŞ’a tepki

2017-08-18 09:27:41

​Adıyamanlılar, elektrik kesintileri, gündüz gereksiz yanan sokak lambaları ve faturalara eklenen açma-kapama parasına tepti göstererek, yetkililerin bu sorunlara çözüm bulmasını istediler.

MKP'li 2 kişi saklandıkları banyoda kendilerini patlattı

MKP'li 2 kişi saklandıkları banyoda kendilerini patlattı

2017-08-18 08:59:43

​Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı bir köy evinin banyosunda saklanan MKP'li 2 kişi kolluk kuvvetlerine teslim olmamak için yanlarında bulunan el bombasıyla kendilerini patlattı.

Kahramanmaraş'ta 4,3 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş'ta 4,3 büyüklüğünde deprem

2017-08-18 08:33:53

​Kahramanmaraş'ta 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Kayseri'de "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı

​HÜDA PAR Kayseri İl Gençlik Kolları tarafından "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.
TÜM HABERLER