A A A

Bayburt’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-05-02 09:39

BAYBURT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bayburt’ta Kutlu Doğum Etkinliği düzenlendi.

Bayburt’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Bayburt Temsilciliği tarafından ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed’ temasıyla Kutlu Doğum Etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman katıldı. 

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği Mevlid-i Şerif ve İlahilerle coşku devam etti.

Ardından Peygamber Sevdalıları Platformu’nun hazırladığı sinevizyon izletildi.

Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman programda yaptığı  konuşmada, “Bugün İslam alemi sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bütün sıkıntılarımızın ilacı, Allah Resulüne bağlılığımızdır, teslimiyetimiz ve muhabbetimizdir. Biz O’nunla teselli buluyoruz, O’nla moral buluyoruz. Bu kainatta O’nun nuru var oldukça, biz ümitvarız. Suriye’nin, Gazze’nin ve Halep’in acılarının dineceğini ümit ediyoruz. Bu günler elbet bir gün geçecek ve Asr-ı Saadete benzeyen günler gelecek. Batı, O’nun nuruyla aydınlanacak. Zulümat perdeleri O’nun nuruyla yırtılacak.” ifadelerini kullandı.

‘Biz O’nu sevmeyi Furkan’dan, Yasinlerden ve aziz şehitlerimizden öğrendik.’

"Hayatımız, Efendimize olan muhabbetimizle anlam kazanacak" diyen Yaman; “Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) bulunmadığı bir kalp kupkuru çöl gibidir. Meyve vermeyen çorak toprak gibi, yağmur tutmayan taşlar gibidir. Biz O’nu sevmeyi ashabından öğrendik. O ne demişse doğrudur diyerek Sıddik olan Ebubekir’den, sekiz yaşındayken bile Ben seni himaye ederim diyen Hz. Ali’den, Habibullah’ın sevdasıyla Medine’de gönülleri fetheden Mus’ab b. Umeyr'den öğrendik. Biz O’nu sevmeyi sadece ashabından değil alimlerimizden öğrendik. Efendimizin bir hadisi şerifini kaydetmek için aylarca yol giden İmam Buharilerden, Müslimlerden, bir milyon hadisi şerifi ezbere bilen Ahmed b. Hanbellerden öğrendik. Biz O’nu sevmeyi sadece tarihteki mezkur şahsiyetlerden değil, Gazze açlık ve işgalle kuşatılırken, ben buralarda duramam deyip, Habibin aşkına canından geçen şehid Furkan’dan öğrendik. Biz O’nu sevmeyi Kurban Bayramında, yoksul insanlara kurban eti dağıtırken göğsünde taşıdığı imanla, şehadetle Habibullaha kavuşan, üçüncü katlardan atılıp hunharca katledilen Yasinlerden ve gençliğinin baharını adeta Alemlerin Efendisinin yolunda feda eden diğer aziz şehitlerimizden öğrendik.” şeklinde konuştu.

 Kutlu Doğum programı yapılan dua ile son buldu.  (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Saman yüklü TIR yandı

Saman yüklü TIR yandı

2017-06-27 18:28:10

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 10 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de 10 PKK'li öldürüldü

2017-06-27 17:55:55

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 10 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

2017-06-27 17:41:14

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Konya'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Araçlar aşırı sıcaktan yandı

Mardin'de biri park halinde olan 3 araç, aşırı sıcaklar nedeniyle yandı.

Mardin'de zincirleme kaza: 12 yaralı

Mardin'de 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında aralarında bebek ve çocuklarının da bulunduğu 12 kişi yaralandı.

Milletvekiline suikast hazırlığı yapan 4 kişi yakalandı

Şanlıurfa'da bir milletvekili ve ağabeyine suikast hazırlığında olduğu belirtilen 4 şüpheli yakalandı.

Mayın şehitleri mezarları başında anıldı

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Tepeköy'de PKK'nin yola döşediği mayının patlaması sonucu katledilenler, mezarları başında anıldılar.
TÜM HABERLER