A A A

Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2016-05-01 15:11

GİRESUN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından, Giresun’da 3'üncüsü düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği bu yıl  ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed’ temasıyla düzenlendi.

Kutlu Doğum etkinliği, Cihan Atıcı Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinlik, Sanatçı Yakup Kazak’ın seslendirdiği ilahiler ve mevlithan kardeşlerin okuduğu Mevlid-i Şerif ile devam etti.

Programda Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Ekrem Kılınç Müslüman halkalara yönelik 14 maddelik bir bildiri okudu.

Daha sonra Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman, Hz Muhammed'in gelişiyle karanlık bir dönemin aydınlandığını söyledi.

Zulme uğrayanların Hz Muhammed'i beklediğini söyleyen Yaman, "Mekke de kız çocukları diri diri gömülüyordu, kadınlar insan sayılmıyordu, miras hakkı yoktu ve otoriteyi eline geçirenler halka zulüm üstüne zulüm yapıyordu. Öyle bir zaman ki insanlar artık hayal edemiyor, umut denilen bir şey kalmamış, karanlık bir dönem Mekke putlarla dolu insanlar artık hangi puta tapacağını şaşırmıştı. Âlemler rahmet bekliyor arz nurunu bekliyor, Medine misafirini bekliyor, Kur’an tercümanını bekliyor minberler Hz. Muhammed Mustafa’yı bekliyor. Hz İbrahim’in baltası tekrar putları kırmak için bekliyordu." dedi.

Yaman, "Allah'u Tela alemlere rahmet nurunu gönderdi. Kadınlar, Onunla beraber var oldular, kız çocukları onunla beraber hayata döndüler, yetimler ve mazlumlar onunla kurtuldular ve zalimler onunla beraber yıkıldılar. Ve nerde bir sorun varsa onunla cevabını buldular. Şimdi adımız ne olursa olsun memleketimiz ne olursa olsun dilimizde Muhammed Mustafa varsa biz kendimizi birbirimize kardeş hissediyoruz. Merhum Mehmet Akif’in de dediği gibi 'Dünya neye sahipse hepsi O'nun vergisidir O'nun sayesindedir'” sözlerini aktardı.

Kutlu Doğum etkinliği minik Peygamber sevdalısı çocukların okuduğu hadis-i şerifler ve Elif Rana adlı küçük kızın seslendirdiği ilahilerle devam ederken programı sunan Hüseyin Varol’un dualarıyla sonra erdi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER