A A A

Çarşamba’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-05-01 12:39

SAMSUN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Çarşamba’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi. Platformun ilçede düzenlediği ilk Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz. Muhammed’in, çocukları diri diri toprağa gömme zulmünü ortadan kaldırdığına dikkat çekti.

“Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed” temasıyla düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan mevlidin ardından Ebuzer Bayram ve Mahfuz Aktekin birbirinden güzel ilahiler seslendirerek katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Mustafa Gökan’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, cahiliye dönemi adetlerini anlattı.

Cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü hatırlatan Göktaş, “Hepimizin bildiği gibi kız çocukları diri diri gömülüyordu. Kız çocukları yüz karasıydı, kızı olan bir adama müjdeyi verdiklerinde dünyası başına yıkılıyordu adeta, yüzü mahkeme duvarı gibi oluyordu. Küçücük bir kız çocuğu babasının ellerini sımsıkı tuttuğunda, ‘babam beni pikniğe ya da çarşı pazara götürüyor’ derdi Oysaki babasının ona tuzak kurduğundan onu diri diri gömeceğinden haberi yoktu. Babaları onları gömdüklerinde bile oyun zannediyorlardı. İşte, Peygamberin gelişiyle onlar bu zihniyetten kurtuldu. Kız çocukları diri diri gömülmekten kurtuldu ve kızlarını bağırlarına bastılar artık. O Peygamber yıllar sonra Medine'ye geldiğinde, bütün putların yerle bir olduğu zamanda o masum kız çocuklarının hikayelerini dinlediğinde gözleri yaşlarla dolardı. İşte o peygamber onları bu zulümden kurtardı." dedi.

Göktaş, “O zamanlarda şu anki tefeciler gibi zorba, güçlü, paraları ile halkın kanını emen zalimler vardı. Bu insanlar ticari alışverişlerde borç verecekleri vakit borçlunun, mal varlığı ile beraber onların kız evlatlarının durumuna da bakarlardı. Bir nevi teminat gözüyle kız çocuklarına bakarlardı ve alacağın tahsil edilmediği durumlarda o kız çocuklarını alır onlarla zina ederlerdi.” diye belirtti.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Fatih Gültekin- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center