A A A

Çarşamba’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-05-01 12:39

SAMSUN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Çarşamba’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Samsun'un Çarşamba ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi. Platformun ilçede düzenlediği ilk Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz. Muhammed'in, çocukları diri diri toprağa gömme zulmünü ortadan kaldırdığına dikkat çekti.

"Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed" temasıyla düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan mevlidin ardından Ebuzer Bayram ve Mahfuz Aktekin birbirinden güzel ilahiler seslendirerek katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Mustafa Gökan'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, cahiliye dönemi adetlerini anlattı.

Cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü hatırlatan Göktaş, "Hepimizin bildiği gibi kız çocukları diri diri gömülüyordu. Kız çocukları yüz karasıydı, kızı olan bir adama müjdeyi verdiklerinde dünyası başına yıkılıyordu adeta, yüzü mahkeme duvarı gibi oluyordu. Küçücük bir kız çocuğu babasının ellerini sımsıkı tuttuğunda, ‘babam beni pikniğe ya da çarşı pazara götürüyor' derdi Oysaki babasının ona tuzak kurduğundan onu diri diri gömeceğinden haberi yoktu. Babaları onları gömdüklerinde bile oyun zannediyorlardı. İşte, Peygamberin gelişiyle onlar bu zihniyetten kurtuldu. Kız çocukları diri diri gömülmekten kurtuldu ve kızlarını bağırlarına bastılar artık. O Peygamber yıllar sonra Medine'ye geldiğinde, bütün putların yerle bir olduğu zamanda o masum kız çocuklarının hikayelerini dinlediğinde gözleri yaşlarla dolardı. İşte o peygamber onları bu zulümden kurtardı." dedi.

Göktaş, "O zamanlarda şu anki tefeciler gibi zorba, güçlü, paraları ile halkın kanını emen zalimler vardı. Bu insanlar ticari alışverişlerde borç verecekleri vakit borçlunun, mal varlığı ile beraber onların kız evlatlarının durumuna da bakarlardı. Bir nevi teminat gözüyle kız çocuklarına bakarlardı ve alacağın tahsil edilmediği durumlarda o kız çocuklarını alır onlarla zina ederlerdi." diye belirtti.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Fatih Gültekin- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER