A A A

Sivas’ta Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-05-01 08:52

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Sivas’ta “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(s.a.v)” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sivas’ta Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğünce “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(s.a.v)” konulu Kutlu Doğum etkinliği Mevlana miting alanında düzenlendi.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, yoğun yağışa rağmen halk, alanı terk etmedi. Kız İlahi grubunun seslendirdiği ilahilerle coşku doruğa çıktı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte katılımcılar, meydanın çevresinde kurulan polis kontrol noktalarından geçtikten sonra alana girebildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mewlid'i Şerifin okunmasıyla devam etti. Konuşmalar yapıldı, ilahiler söylendi, salâvatlar getirildi. Etkinliğe basın mensuplarının ilgi gösterdiği gözlendi.  

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz. Muhammed'in (s.a.v) iyi tanınması gerektiğine dikkat çekti.

Hz Muhammed'i camilerin dışında da anmak gerektiğini söyleyen Göktaş, “Bugün böyle açık havada Peygamber aleyhi selamı anmak istedik. Bunun birçok sebebi vardır. Öncelikle istiyoruz ki İslam camilere hapsolmasın. Allah’ın nuru meydanlara, sokaklara, stadyumlara yayılsın. Çünkü Allah bizi şahit ümmet olarak yaratmış. Eğer yeryüzüne şahit ümmet olacaksak, bütün insanlığa şahit olacaksak meydanlarda da görmelidir, kampüslerde de defterlerde de kitaplarda da görmelidir. Biliyor musunuz, dışarıya çıkarılamayan bir İslam var. Onun için İslam evlerden dışarıya da çıkartılmalıdır.” dedi.

Siyer tarihinden örneklerle vererek konuşmasına devam eden Göktaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu Peygamber öyle bir Peygamberdir ki doğruların, dürüstlerin, erdemliler, gariplerin, kölelerin, Peygamberiydi. Onları hem bu dünyada hem ahrette ciddi bir yere getirmek için yoğun emek vermiştir. Onun için biz O'nu sevmeliyiz. Seversek hem de niye sevdiğimizi bilerek seversek vallahi çok kazanırız.”

Yapılan konuşmanın ardından Özlem Ajans sanatçıları sahne aldı. Sanatçıların seslendirdiği ilahilere Sivaslılar da eşik etti.  

Etkinlik yapılan dua ile sona erdi. (Veysi Siyah-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER