A A A

Sivas’ta Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-05-01 08:52

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Sivas’ta “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(s.a.v)” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sivas’ta Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğünce "Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed(s.a.v)" konulu Kutlu Doğum etkinliği Mevlana miting alanında düzenlendi.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, yoğun yağışa rağmen halk, alanı terk etmedi. Kız İlahi grubunun seslendirdiği ilahilerle coşku doruğa çıktı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte katılımcılar, meydanın çevresinde kurulan polis kontrol noktalarından geçtikten sonra alana girebildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mewlid'i Şerifin okunmasıyla devam etti. Konuşmalar yapıldı, ilahiler söylendi, salâvatlar getirildi. Etkinliğe basın mensuplarının ilgi gösterdiği gözlendi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz. Muhammed'in (s.a.v) iyi tanınması gerektiğine dikkat çekti.

Hz Muhammed'i camilerin dışında da anmak gerektiğini söyleyen Göktaş, "Bugün böyle açık havada Peygamber aleyhi selamı anmak istedik. Bunun birçok sebebi vardır. öncelikle istiyoruz ki İslam camilere hapsolmasın. Allah'ın nuru meydanlara, sokaklara, stadyumlara yayılsın. Çünkü Allah bizi şahit ümmet olarak yaratmış. Eğer yeryüzüne şahit ümmet olacaksak, bütün insanlığa şahit olacaksak meydanlarda da görmelidir, kampüslerde de defterlerde de kitaplarda da görmelidir. Biliyor musunuz, dışarıya çıkarılamayan bir İslam var. Onun için İslam evlerden dışarıya da çıkartılmalıdır." dedi.

Siyer tarihinden örneklerle vererek konuşmasına devam eden Göktaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu Peygamber öyle bir Peygamberdir ki doğruların, dürüstlerin, erdemliler, gariplerin, kölelerin, Peygamberiydi. Onları hem bu dünyada hem ahrette ciddi bir yere getirmek için yoğun emek vermiştir. Onun için biz O'nu sevmeliyiz. Seversek hem de niye sevdiğimizi bilerek seversek vallahi çok kazanırız."

Yapılan konuşmanın ardından özlem Ajans sanatçıları sahne aldı. Sanatçıların seslendirdiği ilahilere Sivaslılar da eşik etti.

Etkinlik yapılan dua ile sona erdi. (Veysi Siyah-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER