A A A

Kilis’e 3 roket daha düştü

Eklenme : 2016-04-30 14:19

KİLİS - Son zamanlarda Kilis’in roketlerin hedefi olması halkı fazlasıyla tedirgin ederken, bugün de 3 roket kente düştü.

Kilis’e 3 roket daha düştü

Kilis’e bugün farklı saatlerde 3 roket düştü. Roketler boş arazilere düşerken olayda ölü veya yaralanın olmaması sevindirdi.

Roketlerden ilki sabahın erken saatlerin, biri saat 11.00 diğeri de saat 13.00 sıralarında düştü. Öncüpınar Mahallesi'ndeki sebze bahçesine roket düşmesi üzerine vatandaşlar durumu AFAD ve jandarmaya haber verdi.

Ölü ve yaralının olmadığı bölgede jandarma güvenlik önlemleri aldı. Olay yeri inceleme ekipleri, roket mermisinin düştüğü alanda inceleme yaptıktan sonra bölgeden ayrıldı.

Suriye'den Kilis’e roketlerin düşmesinin artık rutin bir hal adlığını belirten halk ise kenti terk etmeye devam ediyor. 108 bin nüfuslu kentte 110 bin Suriyeli de yaşıyor. (FİKRET ÖZKAN)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER