A A A

Bandırma’da Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-04-29 18:01

BALIKESİR - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Bandırma’da Kutlu Doğum programı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bandırma'da Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz Muhammed (s.a.v)" temalı kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü'nce Bandırma'da özel bir düğün salonunda gerçekleştirilen etkinlik Yunus Ulaşkın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra sanatçıları Nurullah Aslım ve Bilal örün'ün seslendirdiği ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Abidin Gökhan yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Gökhan, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 320'den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise bu sayının köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere 300'den fazla Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi.

Programda küçük kızlardan oluşan ilahi ekibi okudukları ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan İlahiyatçı Mahmut Aytekin ise Hz. Muhammed'in (s.a.v) her yönüyle iyi tanınmasına vurgu yaptı.

Değişik şehirlerden gelip Hz Muhammed'in etrafında İslam dairesinde birleşen sahabelerin hayatından örnekler veren Aytekin, "Hepsinin ortak noktası İslam kardeşliğidir. Yoksa Sümeyye annemiz Anadolu topraklarından çıkmış İslam'ın ilk kadın şehididir. Süheyl bin Rumi Anadolu topraklarından çıkmış İslam'ın bahadırlarından biridir. Bilal-i Habeşi Habeşistan'dan gelmiş. Adını duyunca farklı bir heyecana kapıldığımız Veysel Karani taa Yemen'den gelmiş. Ama Müslüman oldukları için, İslam paydasında birleştikleri için, Vahdette birleştikleri için hepsini kucaklıyoruz. Bizim birbirimizi kucaklamamızın yegane yolu, yegane çaresi Hz. Muhammed'in(sav) ümmeti olduğumuzu aklımızdan çıkarmamızdır." şeklinde konuştu.

Program Grup İkra'nın seslendirdiği ilahilerden sonra ilahiyatçı Hasan Şenol'un yaptığı kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras/Sezer özer-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER