A A A

Bandırma’da Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-04-29 18:01

BALIKESİR - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Bandırma’da Kutlu Doğum programı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bandırma'da Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz Muhammed (s.a.v)" temalı kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce Bandırma'da özel bir düğün salonunda gerçekleştirilen etkinlik Yunus Ulaşkın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra sanatçıları Nurullah Aslım ve Bilal Örün’ün seslendirdiği ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Abidin Gökhan yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Gökhan, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 320’den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise bu sayının köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere 300’den fazla Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi.

Programda küçük kızlardan oluşan ilahi ekibi okudukları ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan İlahiyatçı Mahmut Aytekin ise Hz. Muhammed’in (s.a.v) her yönüyle iyi tanınmasına vurgu yaptı.

Değişik şehirlerden gelip Hz Muhammed'in etrafında İslam dairesinde birleşen sahabelerin hayatından örnekler veren Aytekin, “Hepsinin ortak noktası İslam kardeşliğidir. Yoksa Sümeyye annemiz Anadolu topraklarından çıkmış İslam’ın ilk kadın şehididir. Süheyl bin Rumi Anadolu topraklarından çıkmış İslam’ın bahadırlarından biridir. Bilal-i Habeşi Habeşistan’dan gelmiş. Adını duyunca farklı bir heyecana kapıldığımız Veysel Karani taa Yemen’den gelmiş. Ama Müslüman oldukları için, İslam paydasında birleştikleri için, Vahdette birleştikleri için hepsini kucaklıyoruz. Bizim birbirimizi kucaklamamızın yegane yolu, yegane çaresi Hz. Muhammed’in(sav) ümmeti olduğumuzu aklımızdan çıkarmamızdır.” şeklinde konuştu.

Program Grup İkra’nın seslendirdiği ilahilerden sonra ilahiyatçı Hasan Şenol'un yaptığı kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras/Sezer Özer-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER