A A A

KOÜ’de “Yasin Börü ve Arkadaşlarının Mücadelesi” konferansı

Eklenme : 2016-04-27 21:15

KOCAELİ - Kocaeli Üniversitesinde faaliyet gösteren (KOÜ) Mescid Birliği tarafından, Umuttepe Merkez Kampüsteki Caminin Konferans salonunda ‘’Yasin Börü ve Arkadaşlarının Mücadelesi’’ konulu konferans düzenlendi.

KOÜ’de “Yasin Börü ve Arkadaşlarının Mücadelesi” konferansı

‘’Yasin Börü ve Arkadaşlarının Mücadelesi’’ Konferansına  konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Mehmet Göktaş Hoca katıldı.

Göktaş Hoca konuşmasında  günümüz gençliğinin Asrı Saadet gençliğiyle aynı olması gerektiğinin altını çizdi.

Yasin Börü ve arkadaşlarının misali en az Ashab-ı Uhdud’un misali kadar ağır olduğunu dile getiren Göktaş sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün şahit oluyoruz ki günümüz de Müslüman olmak ve Müslümanca yaşamanın da bedel istediği ortada. Bizim Yasin ve arkadaşları gibi çok sayıda örneğimiz var. Furkan Doğan ve diğer misaller önümüzde duruyor, bunları iyi okumamız gerekiyor.” dedi.

Türkiye ve diğer İslam ülkelerinde zindanlar da çok sayıda Müslüman olduğunu söyleyen Göktaş cezaevinde yaşanmış olaylardan örnekler  aktardığı sırada salonda duygusal anlar yaşandı.

Program, Göktaş Hoca’nın   öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekinmesinin ardından sona erdi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center