A A A

Kütahya’da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-25 16:40

KÜTAHYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya’da Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kütahya’da Kutlu Doğum programı  düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya’da Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlik  İlahiyatçı Fatih Alparslan Özen hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını Eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300’den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere yine birçok noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Alınç’ın konuşmasından sonra araştırmacı yazar Mehmet Ali Gönül günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Günümüzde anne-babaların çocuklarına isim verirken en çok Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed’i verdiklerini söyleyen Gönül, “Çocuklarımıza Muhammed ismini koymuşsak Hz. Muhammed(sav) gibi olsun istemişizdir. Allah’ın Resulü’nü(sav) örnek alsın istemişizdir. Ve bugün ihtiyaç duyduğumuz şey budur.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilahiyatçı Hasan Şenol’un okuduğu ‘Merhaba Yâr’ isimli şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerden sonra yapılan kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER