A A A

Kartepe'de Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-25 08:27

KOCAELİ - Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli Koordinatörlüğü tarafından Kartepe ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kartepe'de Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli Koordinatörlüğü tarafından Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, HÜDA PAR Kocaeli ve Düzce İl Başkanlarının yanı sıra kimi STK temsilcileri katıldı.

Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Konya Grup Davet sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam eden programda açılış konuşmasını Kocaeli Umut-Der Kartepe ilçe temsilcisi Abdulhalim Polat yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu’nun ortaya çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Polat, Peygamberi anlamak ve anlatmak için var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti. Polat, "Bugün yeryüzünde olan sıkıntıların tamamı peygamberi ihmal ettiğimiz içindir. Biz biliyoruz onun hayatı mükemmeldir, o halde hep birlikte ona sarılalım." dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar İsa Güvendik, Asr-ı Saadet ve Hz. Muhammed’in hayatından kesitler aktararak, insanın ancak onlar gibi yaşayarak mutlu olabileceğine vurgu yaptı.

Güvendik konuşmasında, "Sahabeler arasındaki kardeşlik bizim için rol modeldir. O halde biz de önümüzde duran bu rol modellerin yolundan gitmeliyiz. Mus’ab Bin Umeyr, Peygambere olan sadakati olmasaydı, Ebu Zer ve Selman-ı Farisî arasında harikulade bir kardeşlik olmasaydı, emin olun bu denli bir başarı da yakalayamazlardı." diye belirtti.

Yapılan konuşmanın ardından Peygamber Sevdalıları Kutlu Doğum Siyer sınavında dereceye girenlerin ödülleri verildi. Program, Grup Davet sanatçılarının okuduğu ilahiler ve yapılan duayla sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center