A A A

Kartepe'de Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-25 08:27

KOCAELİ - Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli Koordinatörlüğü tarafından Kartepe ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kartepe'de Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli Koordinatörlüğü tarafından Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, HÜDA PAR Kocaeli ve Düzce İl Başkanlarının yanı sıra kimi STK temsilcileri katıldı.

Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif'in okunmasıyla devam etti.

Konya Grup Davet sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam eden programda açılış konuşmasını Kocaeli Umut-Der Kartepe ilçe temsilcisi Abdulhalim Polat yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu'nun ortaya çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Polat, Peygamberi anlamak ve anlatmak için var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti. Polat, "Bugün yeryüzünde olan sıkıntıların tamamı peygamberi ihmal ettiğimiz içindir. Biz biliyoruz onun hayatı mükemmeldir, o halde hep birlikte ona sarılalım." dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar İsa Güvendik, Asr-ı Saadet ve Hz. Muhammed'in hayatından kesitler aktararak, insanın ancak onlar gibi yaşayarak mutlu olabileceğine vurgu yaptı.

Güvendik konuşmasında, "Sahabeler arasındaki kardeşlik bizim için rol modeldir. O halde biz de önümüzde duran bu rol modellerin yolundan gitmeliyiz. Mus'ab Bin Umeyr, Peygambere olan sadakati olmasaydı, Ebu Zer ve Selman-ı Farisî arasında harikulade bir kardeşlik olmasaydı, emin olun bu denli bir başarı da yakalayamazlardı." diye belirtti.

Yapılan konuşmanın ardından Peygamber Sevdalıları Kutlu Doğum Siyer sınavında dereceye girenlerin ödülleri verildi. Program, Grup Davet sanatçılarının okuduğu ilahiler ve yapılan duayla sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER