A A A

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Eklenme : 2016-04-21 16:26

KOCAELİ - Kalkan balığı avlamak için İstanbul’dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Kalkan balığı avlamak için İstanbul’dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya karasularında sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinden İstanbul’a giderek arkadaşlarıyla birlikte Kalkan balığı avlamak amacıyla denize açılan Mustafa Yalçın ve Taner Demirtaş, yanlarındaki 7 kişi ile birlikte Romanya karasularını ihlal ettikleri gerekçesiyle Romanya Sahil Güvenlik ekiplerince gözaltına alındı.

Balıkçıların gözaltına alınmasından sonra Romanya’daki Türkiye konsolosluğu da devreye girerek, balıkçıların ailelerine ulaşmaları için çalışma başlattı. Balıkçıların teknelerine ve telefonlarına el konuldu.

Balıkçıların Türkiye yetkilileriyle irtibata geçtikleri ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Balıkçılar önümüzdeki günlerde Romanya'da mahkemeye çıkarılması bekleniyor.  

Gözaltına alınan balıkçılar, ailelerine telefonla ulaştıkları ve durumlarının iyi olduğunu belirttiler.

Köy sakinlerinde Cengiz Tuncay, gözaltına alınan balıkçıların komşuları olduğunu belirterek, "Balıkçıları tanıyorum. Biri Mustafa Yalçın, biri de Taner Demirtaş, ikisi de komşumuz. Bunlar herhalde yasak bölgeye girdi. Romanya’nın yasak bölgesine girmişler. Bunlar artık geçiyorlar mıydı, avlanıyorlar mıydı onu bilmiyorum. Büyük ihtimalle balık amaçlı gitmişlerdir. Çok sık gitmiyorlardı, yasak olduğundan beri. Romanya ve Rusya karasularında kalkan balığını yakalamayı yasakladı. Mesela Rusya yarıya sahiplendi. Romanya ise 24 mildi, şimdi mil sayısını genişleterek, yukarı çıkarttı. Yani yasak bölgelerine girdiler. ” dedi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center