A A A

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Eklenme : 2016-04-21 16:26

KOCAELİ - Kalkan balığı avlamak için İstanbul’dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Kalkan balığı avlamak için İstanbul'dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya karasularında sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli'nin Kandıra ilçesinden İstanbul'a giderek arkadaşlarıyla birlikte Kalkan balığı avlamak amacıyla denize açılan Mustafa Yalçın ve Taner Demirtaş, yanlarındaki 7 kişi ile birlikte Romanya karasularını ihlal ettikleri gerekçesiyle Romanya Sahil Güvenlik ekiplerince gözaltına alındı.

Balıkçıların gözaltına alınmasından sonra Romanya'daki Türkiye konsolosluğu da devreye girerek, balıkçıların ailelerine ulaşmaları için çalışma başlattı. Balıkçıların teknelerine ve telefonlarına el konuldu.

Balıkçıların Türkiye yetkilileriyle irtibata geçtikleri ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Balıkçılar önümüzdeki günlerde Romanya'da mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Gözaltına alınan balıkçılar, ailelerine telefonla ulaştıkları ve durumlarının iyi olduğunu belirttiler.

Köy sakinlerinde Cengiz Tuncay, gözaltına alınan balıkçıların komşuları olduğunu belirterek, "Balıkçıları tanıyorum. Biri Mustafa Yalçın, biri de Taner Demirtaş, ikisi de komşumuz. Bunlar herhalde yasak bölgeye girdi. Romanya'nın yasak bölgesine girmişler. Bunlar artık geçiyorlar mıydı, avlanıyorlar mıydı onu bilmiyorum. Büyük ihtimalle balık amaçlı gitmişlerdir. Çok sık gitmiyorlardı, yasak olduğundan beri. Romanya ve Rusya karasularında kalkan balığını yakalamayı yasakladı. Mesela Rusya yarıya sahiplendi. Romanya ise 24 mildi, şimdi mil sayısını genişleterek, yukarı çıkarttı. Yani yasak bölgelerine girdiler. " dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER