A A A

Osmaniye'de İmam-Hatip öğrencilerinden Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-04-20 17:08

OSMANİYE - Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Osmaniye'de İmam-Hatip öğrencilerinden Kutlu Doğum programı

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından bir program tertiplendi.

Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, söylenen şiirlerle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa Karaer, "Rabbim bizlere kendisine layık bir kul, Peygamber Efendimiz(sav)'e layık ümmet olmayı nasip eylesin." temennisinde bulundu.

Peygamber Efendimize sık sık salavatların getirildiği program, semazenlerin gösterileri ve  okul ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerle sürdü. Okul öğrencilerinden Muaz Tab ve Nureddin Atik Arapça ilahi ve şiirler seslendirdi.

Programda katılımcılara gül şeklinde küçük kâğıtlara yazılı, hadisler dağıtıldı.

Program, okulda daha önceden düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesini ardından okulun öğretmenlerinden Zekeriya Gül'ün okuduğu duayla sona erdi. (Muhsin Alakuş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER