A A A

Osmaniye'de İmam-Hatip öğrencilerinden Kutlu Doğum programı

Eklenme : 2016-04-20 17:08

OSMANİYE - Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Osmaniye'de İmam-Hatip öğrencilerinden Kutlu Doğum programı

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından bir program tertiplendi.

Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, söylenen şiirlerle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa Karaer, "Rabbim bizlere kendisine layık bir kul, Peygamber Efendimiz(sav)'e layık ümmet olmayı nasip eylesin." temennisinde bulundu.

Peygamber Efendimize sık sık salavatların getirildiği program, semazenlerin gösterileri ve okul ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerle sürdü. Okul öğrencilerinden Muaz Tab ve Nureddin Atik Arapça ilahi ve şiirler seslendirdi.

Programda katılımcılara gül şeklinde küçük kâğıtlara yazılı, hadisler dağıtıldı.

Program, okulda daha önceden düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesini ardından okulun öğretmenlerinden Zekeriya Gül'ün okuduğu duayla sona erdi. (Muhsin Alakuş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER