A A A

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2016-04-20 14:32

ERZURUM - Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Erzurum Pazaryolu İlçe Müftülüğü tarafından bir program düzenlendi.

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum etkinliği

Erzurum Pazaryolu İlçe Müftülüğü tarafından 75. Yıl Y.B.O Konferans Salonu’nda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir program düzenlendi. Halkın yoğun katılım gösterdiği programa, ilçe Kaymakamı Mehmet Nurullah Karaman, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.  

İlçe vaizi Abdüssamet Arslan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan program, ilçe Müftüsü Yusuf Ceylan’ın açılış konuşması ve Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Zeki Koçak’ın verdiği konferansla devam etti.

Programın ikinci kısmını, 75. Yıl Y.B.O öğrencilerinin ilahi dinletileri, din görevlilerinin okuduğu kısa sureler ve Merkez Camii İmam-Hatibi Ali Nuhoğlu’nun yaptığı 1001 Hatim duası oluşturdu.

Düzenlenen etkinlikler hakkında bilgiler veren ilçe Müftüsü Yusuf Ceylan, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası programları ile Pazaryolu ilçesinde din hizmetleri sahasında çok güzel bir hizmet farklılığına da imza attıklarını belirtti.

Ceylan, “Din hizmetlerini daha geniş halk kitlelerine ulaştırabilmek için Kutlu Doğum Haftası kutlamalarını planladık. Halkımızın programlarımıza göstermiş olduğu yoğun ilgi ve alakadan anladık ki bu programları düzenlemekle isabet etmişiz. Hizmeti halkımızın ayağına götürmek düsturuyla yola koyulan ve büyük fedakârlıklar gösteren din görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Programlarımıza genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve çocuğuyla uzun mesafeler kat ederek katılan ve Hz. Peygamber'i anmak için adeta seferberlik ilan eden Peygamber sevdalısı duyarlı ve vefakâr halkımıza müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu hizmetlerimiz, farklı platformlarda daha geniş yelpazelerle gerçekleştirilmeye devam edecektir.” dedi.

Program sonunda etkinlikten duydukları memnuniyeti bildiren vatandaşlar, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programları vesilesiyle çok farklı duygular yaşadıklarını ifade ederek, bu programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Benzeri programların Hz. Muhammed’i anmaya aracı olmasıyla beraber, muhabbet ve kaynaşmanın hâsıl olmasına ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirttiler.

Kutlu Doğum Programı; dağıtılan gül, kitap, hadis kartelası, dergi dağıtımı ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER