A A A

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2016-04-20 14:32

ERZURUM - Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Erzurum Pazaryolu İlçe Müftülüğü tarafından bir program düzenlendi.

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum etkinliği

Erzurum Pazaryolu İlçe Müftülüğü tarafından 75. Yıl Y.B.O Konferans Salonu'nda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir program düzenlendi. Halkın yoğun katılım gösterdiği programa, ilçe Kaymakamı Mehmet Nurullah Karaman, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

İlçe vaizi Abdüssamet Arslan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan program, ilçe Müftüsü Yusuf Ceylan'ın açılış konuşması ve Erzurum ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Zeki Koçak'ın verdiği konferansla devam etti.

Programın ikinci kısmını, 75. Yıl Y.B.O öğrencilerinin ilahi dinletileri, din görevlilerinin okuduğu kısa sureler ve Merkez Camii İmam-Hatibi Ali Nuhoğlu'nun yaptığı 1001 Hatim duası oluşturdu.

Düzenlenen etkinlikler hakkında bilgiler veren ilçe Müftüsü Yusuf Ceylan, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası programları ile Pazaryolu ilçesinde din hizmetleri sahasında çok güzel bir hizmet farklılığına da imza attıklarını belirtti.

Ceylan, "Din hizmetlerini daha geniş halk kitlelerine ulaştırabilmek için Kutlu Doğum Haftası kutlamalarını planladık. Halkımızın programlarımıza göstermiş olduğu yoğun ilgi ve alakadan anladık ki bu programları düzenlemekle isabet etmişiz. Hizmeti halkımızın ayağına götürmek düsturuyla yola koyulan ve büyük fedakârlıklar gösteren din görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Programlarımıza genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve çocuğuyla uzun mesafeler kat ederek katılan ve Hz. Peygamber'i anmak için adeta seferberlik ilan eden Peygamber sevdalısı duyarlı ve vefakâr halkımıza müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu hizmetlerimiz, farklı platformlarda daha geniş yelpazelerle gerçekleştirilmeye devam edecektir." dedi.

Program sonunda etkinlikten duydukları memnuniyeti bildiren vatandaşlar, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programları vesilesiyle çok farklı duygular yaşadıklarını ifade ederek, bu programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Benzeri programların Hz. Muhammed'i anmaya aracı olmasıyla beraber, muhabbet ve kaynaşmanın hâsıl olmasına ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirttiler.

Kutlu Doğum Programı; dağıtılan gül, kitap, hadis kartelası, dergi dağıtımı ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER