A A A

Manisa’da Muhammedî sevda

Eklenme : 2016-04-18 00:22

MANİSA - Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Manisa’da düzenlediği Kutlu Doğum Etkinliğinde coşku ve aşk vardı.

Manisa’da Muhammedî sevda

Peygamber Sevdalıları Platformu Manisa Koordinatörlüğü, ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (sav)’ temalı Kutlu Doğum Etkinliği düzenledi.

Ağlayan Kaya Yanı Amfi Tiyatro’da düzenlenen etkinlikte sık sık salavat ve tekbirler getirildi. Özellikle çocuk ve yaşlı Peygamber Sevdalılarının heyecanları görmeye değerdi.

Kerem Kalkan’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Grup Şüheda ve Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grupları, seslendirdikleri ilahi ve şiirlerle programa renk kattılar.

Etkinlikte Peygamber Sevdalıları Platformu Manisa Koordinatörü Yahya Samihsan selamlama konuşması yaptı. Ardından sözü programa konuşmacı olarak katılan İsa Güvendik Hoca aldı.

Hz. Peygamberin (sav) Müslümanlar arasında kardeşliğe büyük bir önem verdiğini ve ilk fırsatta Müslümanlar arasında kardeşlik bağını kurduğunu vurgulayan Güvendik Hoca, şunları söyledi;

“Hz. Peygamber (sav), yıllarca birbirine düşman olan Evs ve Hazrec kabileleri arasında kardeşlik ilan etmiştir. Ve onların arasındaki savaşları bitirmiştir. Bugün de aynı şekilde Hz. Peygambere (sav) ihtiyacımız var. O’nun öğrettiği kardeşliğe ihtiyacımız var. Siyah bir zenci ve toplumda değer verilmeyen Hz. Bilal (ra) bir köle iken, İslam’la şereflendikten sonra bizler için efendi olan bir sahabi. Değerli ve kıymetli olan Hz. Bilal, belki şimdi şuradan çıkıp gelse,   belki de beğenmeyeceğimiz Hz. Bilal’i bizlere kardeş yapan ve bu kardeşlik duygusunu bizlere kazandıran Efendimize (sav) ihtiyacımız var. Hz. Peygamber (sav) bizlere de müjde vermiştir. Toplumu nasıl bir araya getirdiyse ve kardeşlik bağını ilan ettiyse, aynı zamanda bizlere de müjde vererek, ‘Ben de sizin kardeşinizim’ demiştir. Bir gün kabir ziyaretinde bulunurken kabirdekilere seslenerek, ‘Allah sizlere rahmet etsin, bizler de sizin yanınıza geleceğiz, fazla zamanımız yok ama ben kardeşlerimi  özledim’ demiştir. Sahabe soruyor; ‘Ey Allah’ın Resulü, bizler kardeşlerin değil miyiz?’ Hz. Peygamber (sav) şöyle cevap veriyor; ‘ Sizler benim Ashabımsınız. Benim kardeşlerim benden sonra gelecek ve beni görmeden bana iman edenlerdir. Beni görmediği halde beni canı pahasına sevenlerdir.’ İşte Efendimiz (sav), bizleri kendisine kardeş ilan etmiştir. Bu bizim için büyük bir şereftir. Allah’ın Resulünden bizim için büyük bir lütuftur.”

İsa Güvendik Hoca, Hz. Peygamberin hayatından kesitler sunarak konuşmasına son verdi.

Etkinlik Muhammed Akgül Hoca’nın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Sındıraç/M. Şirin Kalkan – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center