A A A

Düzce’de Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-04-16 09:16

DÜZCE - Peygamber Sevdalıları Platformu Düzce İl koordinatörlüğü, bu yıl ilk kez düzenlediği ‘’Vahdet ve kardeşlik’’ temalı kutlu doğum etkinliği Düzce’liler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Düzce’de Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu, Düzce il koordinatörlüğü "Vahdet ve kardeşlik" temalı kutlu doğum etkinliği düzenledi. İlk kez düzenlenen Kutlu Doğum programına Düzce'liler yoğun ilgi gösterdi.

Program ömer Kalkan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Muhammed Hanifi Karipçin'nin okuduğu Merhaba Yar şiiri salondakilere duygusal anlar yaşattı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Peygamber Sevdalıları Düzce İl Koordinatörü Nusret Aksoy, Düzce'de yaptıkları çalışmalara değinerek, amaçlarının Düzce'de buna benzer daha sık etkinlik yapmak olduğunu söyledi.

Asr-ı Saadet kardeşliği

Programın anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı- Yazar İsa Güvendik Hoca, Asr-ı Saadet ve Hz. Muhammed'in hayatından kesitler aktararak, insanın ancak onlar gibi yaşayarak mutlu olabileceğine vurgu yaptı.

Güvendik konuşmasında, "Sahabeler arasındaki kardeşlik bizim için rol modeldir. O halde biz de önümüzde duran bu rol modellerin yolundan gitmeliyiz. Mus'ab Bin Umeyr, Peygambere olan sadakati olmasaydı, Ebu zer ve Selman-ı Farisi arasında harikulade bir kardeşlik olmasaydı, emin olun bu denli bir başarı da yakalayamazlardı." dedi.

Programın devamında özlem ajans sanatçıları tarafından çeşitli ilahiler seslendirilirken, Kutlu Doğum Siyer Sınavında Düzce'de dereceye girenlere ödülleri etkinlikte hazır bulunan Peygamber Sevdalıları Marmara Bölge Koordinatörü Ahmet Kazak tarafından verildi.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Enes Çetin/Ersin Şahin-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER