A A A

Düzce’de Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-04-16 09:16

DÜZCE - Peygamber Sevdalıları Platformu Düzce İl koordinatörlüğü, bu yıl ilk kez düzenlediği ‘’Vahdet ve kardeşlik’’ temalı kutlu doğum etkinliği Düzce’liler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Düzce’de Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu, Düzce il koordinatörlüğü "Vahdet ve kardeşlik" temalı kutlu doğum etkinliği düzenledi. İlk kez düzenlenen Kutlu Doğum programına Düzce’liler yoğun ilgi gösterdi.

Program Ömer Kalkan’ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Muhammed Hanifi Karipçin’nin okuduğu Merhaba Yar şiiri salondakilere duygusal anlar yaşattı.  

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Peygamber Sevdalıları Düzce İl Koordinatörü Nusret Aksoy, Düzce'de yaptıkları çalışmalara değinerek, amaçlarının Düzce'de buna benzer daha sık etkinlik yapmak olduğunu söyledi.

 Asr-ı Saadet kardeşliği

Programın anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı- Yazar İsa Güvendik Hoca, Asr-ı Saadet ve Hz. Muhammed’in hayatından kesitler aktararak, insanın ancak onlar gibi yaşayarak mutlu olabileceğine vurgu yaptı.

Güvendik konuşmasında, "Sahabeler arasındaki kardeşlik bizim için rol modeldir. O halde biz de önümüzde duran bu rol modellerin yolundan gitmeliyiz. Mus’ab Bin Umeyr, Peygambere olan sadakati olmasaydı, Ebu zer ve Selman-ı Farisi arasında harikulade bir kardeşlik olmasaydı, emin olun bu denli bir başarı da yakalayamazlardı." dedi.

Programın devamında Özlem ajans sanatçıları tarafından çeşitli ilahiler seslendirilirken, Kutlu Doğum Siyer Sınavında Düzce'de dereceye girenlere ödülleri  etkinlikte hazır bulunan Peygamber Sevdalıları Marmara Bölge Koordinatörü Ahmet Kazak tarafından verildi.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Enes Çetin/Ersin Şahin-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER