A A A

Osmaniye'de Kutlu Doğum heyecanı

Eklenme : 2016-04-12 17:22

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye il Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Osmaniye'de Kutlu Doğum heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformunun Osmaniye il koordinatörlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında “Vahdet Ve Kardeşlik Peygamberi Hz. Muhammed” temalı kutlu doğum etkinliği düzenlendi. Tekbir ve salavatların eksik olmadığı programda, Hz Muhammed'i (sav) konu edinen ilahiler seslendirildi.

Ümmetin arasındaki tefrikalara, bölünmüşlüklere dikkat çekilen etkinlikte, bugün burada insanlığa rahmet olarak gönderilen, birlik ve kardeşliği tesis eden, karanlıktan aydınlığa gidilecek yolun rehberi olan Hz Muhammed'i anmak ve anlamak için toplanıldığına vurgu yapıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program, saat 14.00'te Veysi Sonkaya Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Adana Grup Kervan’ın seslendirdiği ilahilerin ardından mevlithanlar sahne aldı.

Programda İlahiyatçı Yazar İbrahim Yaz, vahdet temalı bir konuşma yaptı. İbrahim Yaz, konuşmasında ümmetin içinde bulunduğu parçalanmışlık ve zillet haline dikkat çekti.

Ümmetin içinde bulunduğu tefrikaya çözüm olarak Hz Muhammed'i adres gösteren Yaz Hoca  “Bu gün İslam ümmeti ortak değerlerini bırakarak, aralarındaki ufak tefek fikir ayrılıklarını gündem yapıp birbirlerine kılıç çekiyor. Hâlbuki Efendimiz vahdet peygamberiydi. Halbuki Efendimiz kardeşlik peygamberiydi. Biz O’nu sevdiğimizi iddia ediyoruz. Sevgiyi ispat etmek gerek. Sevgi Resulullah’a gelen taşlara göğsünü siper etmek demek. Sevgi Talha Bin Ubeydullah gibi Resulullah’a gelen oklara göğüs germek demek.” dedi.

Konuşmasında ayrıca Diyarbakır’da HDK’nin LGBTİ yürüyüşü düzenlemek istemesine tepki gösteren Yaz, “Bakın bu gün özgürlük adı altında Müslüman halkımıza fıtrata ters, gayri insani ahlaksızlıklar aşılanmaya çalışılıyor. Eğer biz Müslüman’ız diyorsak, eğer biz Muhammed’iyiz diyorsak, bu çirkefliklere karşı durmamız gerekir.” diyerek Müslümanların bu tür ahlaksız girişimlere tepki vermesi gerektiğini dile getirdi.

Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerle devam eden program, İbrahim Yaz Hoca’nın okuduğu dua ile sona erdi. (Abdülkadir Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center