A A A

İskenderun’da Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-04-11 17:30

HATAY - Hatay'ın İskenderun ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (sav)” konulu program düzenlendi.

İskenderun’da Kutlu Doğum coşkusu

İskenderun'da Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi İlim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İLİM-DER) tarafından “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi  Hz. Muhammed (sav)” temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

İskenderun’da günler öncesinden hazırlık çalışmaları yapıldı. Çalışmalar kapsamında İlim- Der, Peygamber Sevdalıları tarafından hazırlanan Hz Muhammed'in hayatını anlatan kitabı her eve ulaştırılarak halkı etkinliğe davet etti.

Platformun kurulduğu Çay Mahallesi Cuma Pazarındaki miting alanı, tevhit bayrakları ve üzerinde Hz Muhammed’i öven sözlerin bulunduğu pankartlarla donatıldı.

Kadın-Erkek, yaşlı-genç, çocuk binlerce kişinin, araçlarla etkinliğe iştirak ettiği ve alana tekbirlerle katıldığı gözlendi. Alanı dolduran kalabalığın başlarına bağladığı tevhit bandajları ve ellerinde taşıdıkları bayrak, flama ve tevhit bayrakları renkli görüntüler oluşturdu.

Sunuculuğunu Selahaddin Dölek'in yaptığı etkinlik Talip Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği ilahiler ve Necip Öner ile Ömer Mılık’ın okuduğu Mevlidi Şerif’le devam etti.

Peygamber Sevdalıları İskenderun Koordinatörü Halil Duvarcı, programda selamlama konuşması yaparak erkinliğin bu yıl ki temasının “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (sav)” olduğunu söyledi.

İskenderun Kız ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerle devam eden etkinlik yapılan konuşmalarla devam etti.  

Günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Salih Demir, Asrı Saadet döneminde sahabeler hayatında örnekler anlatarak vahdet ve kardeşliğin önemini anlattı.

Yaşanan bu zor dönemlerde ancak Hz Muhammed’in hayatını örnek alarak kurtulabileceklerini söyleyen Demir, “Peygamber Efendimiz ’in hayatı kurtuluş reçetemizdir. Allah Resulü bu zamanda hayatını yaşayan Müslümanları bu hadisiyle beklemektedir. Beni görmeden bana iman eden kardeşlerim gelecek. Onların o zor dönemde kendi aralarındaki kardeşlik ve vahdete olan bilinçleri Peygamberlerin, Sıddıkların, şehitlerin dahi gıpta edeceği bir kardeşlik tesis edecekler." dedi.

Son olarak gençlere seslenen Demir, şöyle konuştu: “Genç kardeşlerim, günlü Allah’a ve Resulüne bağlı böyle bir kararlılıkla durmadan çalışan genç kardeşim. Herkes altın kâseden suyunu içerken Ey Peygamber Sevdalısı genç kardeşim sana Allah Resulü avucunun içirişiyle su içirecek. Bizler de diyoruz ki Ey Allah’ın Resulü işte kardeşlerin burada. Kardeşlerin meydanları dolduruyor ve senin için canlarını feda etmeye hazır. Rabbim gerçek anlamda O’na kardeş olmayı nasip etsin”

Etkinlik Aziz Mılık Hoca'nın yaptığı dua ile sona erdi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER