A A A

Yalova'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-11 13:53

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu Yalova Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde yapılan konuşmalarda yaşanan sorunların Hz. Muhammed’i (sav) gereği gibi tanıyamamaktan kaynaklandığı vurgulandı.

Yalova'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Yalova Koordinatörlüğü tarafından Yalova Eski Kapalı Spor Salonun’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Adil Ürekli, HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İl başkanı Uğur Hakan Tan, Yalova Gönül Der başkanı Ömer Anlayışlı, Anadolu Gençlik Başkanı Mustafa Özen, MÜSİAD üyelerinden Cevdet Yıldırım ve Bilim ve Sanayi İl Müdürü İbrahim Çiçek katıldı.

Etkinliğin yapıldığı salonun girişinde programı izlemeye halka kırmızı gül dağıtıldı.

Etkinlik Mesut Biçim Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Grup Şüheda sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300’den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere yine birçok  noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Gönül  ise günümde yaşanan bunca sıkıntının kaynağının Peygamber Efendimizi (sav) gereği gibi tanıyamamak olduğuna işaret etti.

Gönül, “Eğer O’nu (sav) yeterince tanıyabilseydik, O’nun öğretilerini, getirmiş olduğu vahyi hayatımıza uygulayabilecek kabiliyetler gösterebilseydik, biz yuvamızı bugün şer bir yuva, çocuklarımızı yaramaz çocuklar, eşlerimizi yuvasına sahip çıkmayan eşler olarak şikayet edebilir miydik?” diye sordu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program, Grup Şüheda sanatçılarının okuduğu ilahilerden sonra Hasan Şenol Hoca’nın yaptığı duayla sona erdi. (Zeki Aras, Sezer Özer- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center