A A A

Yalova'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-11 13:53

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu Yalova Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde yapılan konuşmalarda yaşanan sorunların Hz. Muhammed’i (sav) gereği gibi tanıyamamaktan kaynaklandığı vurgulandı.

Yalova'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Yalova Koordinatörlüğü tarafından Yalova Eski Kapalı Spor Salonun'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Adil Ürekli, HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İl başkanı Uğur Hakan Tan, Yalova Gönül Der başkanı ömer Anlayışlı, Anadolu Gençlik Başkanı Mustafa özen, MÜSİAD üyelerinden Cevdet Yıldırım ve Bilim ve Sanayi İl Müdürü İbrahim Çiçek katıldı.

Etkinliğin yapıldığı salonun girişinde programı izlemeye halka kırmızı gül dağıtıldı.

Etkinlik Mesut Biçim Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif'in okunmasıyla devam etti.

Grup Şüheda sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300'den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere yine birçok noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Gönül ise günümde yaşanan bunca sıkıntının kaynağının Peygamber Efendimizi (sav) gereği gibi tanıyamamak olduğuna işaret etti.

Gönül, "Eğer O'nu (sav) yeterince tanıyabilseydik, O'nun öğretilerini, getirmiş olduğu vahyi hayatımıza uygulayabilecek kabiliyetler gösterebilseydik, biz yuvamızı bugün şer bir yuva, çocuklarımızı yaramaz çocuklar, eşlerimizi yuvasına sahip çıkmayan eşler olarak şikayet edebilir miydik?" diye sordu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program, Grup Şüheda sanatçılarının okuduğu ilahilerden sonra Hasan Şenol Hoca'nın yaptığı duayla sona erdi. (Zeki Aras, Sezer özer- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER