A A A

“Vahdet ve Kardeşlik şemsiyesi altında toplanalım”

Eklenme : 2016-04-11 11:03

BİLECİK - Bilecik’in Bozüyük ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan Molla Cemal Çınar vahdet ve kardeşlik şemsiyesi altında toplanılması gerektiğini söyledi.

“Vahdet ve Kardeşlik şemsiyesi altında toplanalım”

Dünya genelinde yaptığı Kutlu Doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'in Bozüyük ilçesinde gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü'nce Bozüyük Eski Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi. Bekir Çakmak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlithanların okuduğu Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından seslendirilen ilahilerle devam eden programda selamlama konuşmasını İkra-Der Bozüyük temsilcisi Murat Sap yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Sap, Platformun her yıl Türkiye'nin ve dünyanın birçok noktasında Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlediğini kaydetti. Bu yılda şehir ve ilçe merkezlerinde Kutlu Doğum etkinlikleri düzenleyeceklerini belirten Sap, 300 den fazla noktada bu etkinlikleri düzenleyeceklerini anlattı.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad'ul-Ulema) üyesi âlimlerinden Molla Cemal Çınar bir konuşma yaptı.

Bütün Müslümanların vahdet ve kardeşlik şemsiyesi altında toplanması gerektiğine vurgu yapan Çınar, Hz. Muhammed'in hayatından kesitler sunarak, ensar ve muhacir arasında ki kardeşliği anlattı.

"Gelin kardeş olalım" diyen Çınar, "Gelin Hz. Muhammed'in (sav) mesajı etrafında toplanalım. Diyarbakır, Bağdat, Halep, Şam, Filistin, Mısır ve Kahire ağıt yerine ilahi, kaside söylesin, Washington, Moskova, Paris ve Londra mateme dursun. Mü'minler gülsün Obamalar, Putinler ağlasın."şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan grup ezberledikleri ayet ve hadislerin hem Arapçasını hem de Türkçe mealini okuyunca büyük beğeni topladı. Gruptaki bir kız çocuğunun okuduğu 40 yaşındasın şiiri katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program Grup İkra'nın okuduğu ilahilerin ardından sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER