A A A

“Vahdet ve Kardeşlik şemsiyesi altında toplanalım”

Eklenme : 2016-04-11 11:03

BİLECİK - Bilecik’in Bozüyük ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan Molla Cemal Çınar vahdet ve kardeşlik şemsiyesi altında toplanılması gerektiğini söyledi.

“Vahdet ve Kardeşlik şemsiyesi altında toplanalım”

Dünya genelinde yaptığı Kutlu Doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'in Bozüyük ilçesinde gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce Bozüyük Eski Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi. Bekir Çakmak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlithanların okuduğu Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından seslendirilen ilahilerle devam eden programda selamlama konuşmasını İkra-Der Bozüyük temsilcisi Murat Sap yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Sap, Platformun her yıl Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlediğini kaydetti. Bu yılda şehir ve ilçe merkezlerinde Kutlu Doğum etkinlikleri düzenleyeceklerini belirten Sap, 300 den fazla noktada bu etkinlikleri düzenleyeceklerini anlattı.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad'ul-Ulema) üyesi âlimlerinden Molla Cemal Çınar bir konuşma yaptı.

Bütün Müslümanların vahdet ve kardeşlik şemsiyesi altında toplanması gerektiğine vurgu yapan Çınar, Hz. Muhammed'in hayatından kesitler sunarak, ensar ve muhacir arasında ki kardeşliği anlattı.

“Gelin kardeş olalım” diyen Çınar, “Gelin Hz. Muhammed'in (sav) mesajı etrafında toplanalım. Diyarbakır, Bağdat, Halep, Şam, Filistin, Mısır ve Kahire ağıt yerine ilahi, kaside söylesin, Washington, Moskova, Paris ve Londra mateme dursun. Mü’minler gülsün Obamalar, Putinler ağlasın.”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan grup ezberledikleri ayet ve hadislerin hem Arapçasını hem de Türkçe mealini okuyunca büyük beğeni topladı. Gruptaki bir kız çocuğunun okuduğu 40 yaşındasın şiiri katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerin ardından sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center