A A A

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-10 19:34

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ta Kutlu Doğum programı yapıldı.

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars'ta özel bir düğün salonunda Kutlu Doğum programı yapıldı.

Sunuculuğunu eğitmen Hurşit Kayhan Karaköse’nin yaptığı program Yakup hocanın Kur'an-ı  Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Peygamber Sevdalıları Platformu mevlit ekibinin okuduğu Kürtçe ve Türkçe mevlitten sonra ilahi sanatçılarından Yakup Kazak ve Grup Vahdet sanatçılarından Erhan Güler’in seslendirdiği ilahiler ile coşkulu anlar yaşandı.

Programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile program devam etti. Göktaş konuşmasında özellikle annelere, bayanlara seslenerek, “O peygamberi en çok sizlerin bilmesi, sevmesi gerekir. Çünkü Resulullah döneminde Mekkeliler kadınlara öyle eziyetler yapıyorlardı ki, kız çocuklarını diri diri gömmekle beraber o kızları gömene kadar öyle çirkin işlerde kullanıyorlardı ki O resulün gelmesiyle insanlar içerisinde kadınlara, kız çocuklarına değer kazandırdı." dedi.

Cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesinin sebeplerinden bahseden Göktaş,  “O zamanlarda şu anki tefeciler gibi zorba, güçlü, paraları ile halkın kanını emen zalimler vardı. Bu insanlar ticari alışverişlerde borç verecekleri vakit borçlunun mal varlığı ile beraber onların kız evlatlarının durumuna da bakarlardı. Bir nevi teminat gözüyle kız çocuklarına bakarlardı. Ve alacağın tahsil edilmediği durumlarda o kız çocuklarını alır onlarla zina ederlerdi. ” diye belirtti.

"Allah aşkına bizler bir hayvanı, bir kediyi diri diri toprağa gömemezken o insanlar nasıl kendi evlatlarını gömerdiler?” diye soran Göktaş'ın konuşmasının devamında bazı kadınların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Program Cemal Arvas’ın okuduğu dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER