A A A

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2016-04-10 19:34

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ta Kutlu Doğum programı yapıldı.

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars'ta özel bir düğün salonunda Kutlu Doğum programı yapıldı.

Sunuculuğunu eğitmen Hurşit Kayhan Karaköse'nin yaptığı program Yakup hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Peygamber Sevdalıları Platformu mevlit ekibinin okuduğu Kürtçe ve Türkçe mevlitten sonra ilahi sanatçılarından Yakup Kazak ve Grup Vahdet sanatçılarından Erhan Güler'in seslendirdiği ilahiler ile coşkulu anlar yaşandı.

Programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş'ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile program devam etti. Göktaş konuşmasında özellikle annelere, bayanlara seslenerek, "O peygamberi en çok sizlerin bilmesi, sevmesi gerekir. Çünkü Resulullah döneminde Mekkeliler kadınlara öyle eziyetler yapıyorlardı ki, kız çocuklarını diri diri gömmekle beraber o kızları gömene kadar öyle çirkin işlerde kullanıyorlardı ki O resulün gelmesiyle insanlar içerisinde kadınlara, kız çocuklarına değer kazandırdı." dedi.

Cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesinin sebeplerinden bahseden Göktaş, "O zamanlarda şu anki tefeciler gibi zorba, güçlü, paraları ile halkın kanını emen zalimler vardı. Bu insanlar ticari alışverişlerde borç verecekleri vakit borçlunun mal varlığı ile beraber onların kız evlatlarının durumuna da bakarlardı. Bir nevi teminat gözüyle kız çocuklarına bakarlardı. Ve alacağın tahsil edilmediği durumlarda o kız çocuklarını alır onlarla zina ederlerdi. " diye belirtti.

"Allah aşkına bizler bir hayvanı, bir kediyi diri diri toprağa gömemezken o insanlar nasıl kendi evlatlarını gömerdiler?" diye soran Göktaş'ın konuşmasının devamında bazı kadınların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Program Cemal Arvas'ın okuduğu dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER