A A A

"Vahdet ve kardeşlik projesine muhtacız"

Eklenme : 2016-04-10 11:58

BİLECİK - Bilecik'te düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, bugün vahdet ve kardeşlik projesine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Dünya genelinde yaptığı kutlu doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'te gerçekleştirdi. Kutlu Doğum programına konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, bugün vahdet ve kardeşlik projesine çok büyük ihtiyaç olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bilecik Koordinatörlüğü'nce Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik, Mesut Biçim hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını Dr. Tahir Karaaslan yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Karaaslan, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300'den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak, platformun Türkiye'nin her yerinde statlarda, alanlarda, meydanlarda Peygamber sevdasını gönüllere ilmik ilmik işlemek için bu programları icra ettiğini ifade etti.

Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, Hz Muhammed'ten (sav) önceki cahiliye hayatını hatırlatarak O'nun ortaya çıktığı zamanda cahiliye asrı denilen o dönemi asr-ı saadet diye nitelendirilmesine sebep olacak bir projeyle ortaya çıktığını belirtti.

Hz Muhammed'in Allah'ın yönlendirmesinde Kur' ani bir projeyle ortaya çıktığını ifade eden Gönül, "İşte biz bugün buna muhtacız. Bugün biz öyle bir projeye muhtacız ki adı tıpkı burada yazıldığı gibi vahdet ve kardeşlik projesi. Çünkü biz Müslümanlar olarak birbirimizi sevdiğimiz, birbirimize karşı kardeşlik hukukunu pratiğe döktüğümüz, uygulamada birebir yaşadığımız bir projeyi gündemimize alırsak birlik içerisinde, vahdet içerisinde olabiliriz." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program Grup İkra'nın okuduğu ilahilerden sonra ilahiyatçı Mahmut Aytekin hocanın kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER