A A A

"Vahdet ve kardeşlik projesine muhtacız"

Eklenme : 2016-04-10 11:58

BİLECİK - Bilecik'te düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, bugün vahdet ve kardeşlik projesine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Dünya genelinde yaptığı kutlu doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'te gerçekleştirdi. Kutlu Doğum programına konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, bugün vahdet ve kardeşlik projesine çok büyük ihtiyaç olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bilecik Koordinatörlüğü’nce Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, Mesut Biçim hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını Dr. Tahir Karaaslan yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Karaaslan, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300’den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak, platformun Türkiye’nin her yerinde statlarda, alanlarda, meydanlarda Peygamber sevdasını gönüllere ilmik ilmik işlemek için bu programları icra ettiğini ifade etti.

Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, Hz Muhammed'ten (sav)  önceki cahiliye hayatını hatırlatarak O’nun ortaya çıktığı zamanda cahiliye asrı denilen o dönemi asr-ı saadet diye nitelendirilmesine sebep olacak bir projeyle ortaya çıktığını belirtti.

Hz Muhammed’in Allah’ın yönlendirmesinde Kur' ani bir projeyle ortaya çıktığını ifade eden Gönül, “İşte biz bugün buna muhtacız. Bugün biz öyle bir projeye muhtacız ki adı tıpkı burada yazıldığı gibi vahdet ve kardeşlik projesi.  Çünkü biz Müslümanlar olarak birbirimizi sevdiğimiz, birbirimize karşı kardeşlik hukukunu pratiğe döktüğümüz, uygulamada birebir yaşadığımız bir projeyi gündemimize alırsak birlik içerisinde, vahdet içerisinde olabiliriz.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerden sonra ilahiyatçı Mahmut Aytekin hocanın kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center