A A A

"Sevgi baştan sona ihlastır"

Eklenme : 2016-04-08 18:59

NİĞDE - Peygamber Sevdalıları Platformu Niğde Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz Muhammed'i sevmenin önemine değinerek, “Sevgi baştan sona ihlastır” dedi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Niğde Kordinatörlüğü tarafından, “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed” temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Hz Muhammed'i sevmenin önemine değinerek, “Sevgi baştan sona ihlastır” dedi.

Niğde Belediyesi Hüdavent Hatun Sosyal Tesisinde saat 19.30'da Mahmut Sami Göktaş Hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Özlem Ajans sanatçılarından Davet İlahi Grubu'nun seslendirdiği ilahiler ile devam etti. Daha sonra Umut-Der Çocuk İlahi grubu Önderimiz Peygamber adlı ilahiyi seslendirdi.

Etkinliğe konuşmacı olarak Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş katıldı.

Nisan ayında Türkiye'nin her yerinde Hz Muhammed'i anmaya, anlamaya ve anlatmaya çalıştıklarını belirten Mehmet Göktaş, “Çünkü biz inanıyoruz ki, O Peygambere (sav) ne kadar yaklaşmışsak Allah-u Teâlâ'ya yaklaşmış olacağız, kurtulacağız. O'na ne kadar yaklaşabilirsek, sevgimizi ne kadar arttırabilirsek, muhabbetimizi ne kadar artırabilirsek, Allah’ın izniyle bu bizim hem dünyamızı hem de ahiretimizi kurtaracaktır. Onun içindir ki Peygamber Efendimizi niçin sevdiğimizi bilmemiz lazım. Eğer insanlar Peygamber Efendimizi ne için sevdiğini bilirse o zaman Efendimizi daha çok sevecekler, sevdikçe de onun muhabbeti içimizde yükselecek ve dünyamız değişecek, gözümüzün rengi değişecek, yüzümüz değişecek.” dedi.

Cahiliye döneminde diri diri gömülen kız çocuklarına değinen Göktaş, “Bugün bu dünyada en büyük zulüm kadınlara yapılan zulümdür, kız çocuklarına yapılan zulümdür, annelere yapılan zulümdür. Allah-u Teâlâ bir peygamber gönderdi. Bu Peygamber bizim gibi kürsüye çıkıp sadece nutuk çekmedi. Sadece vaaz etmedi. Sadece konuşmadı. Bizzat gösterdi. Bizzat kız çocuklarına nasıl davranılır, eşlere nasıl davranılır, hanımlara nasıl davranılır, halalara, teyzelere nasıl davranılır bunu gösterdi. Bunun kitabını yazdı. Ve inanınız ki dünyada en büyük inkılabı yaparak bize emanet etti ve gitti. Bu yüzdendir ki Peygamber Efendimizi daha iyi tanımalıyız." diye konuştu.

Kıyamet gününde kimsenin kimseye bir faydası olmayacağını belirten Göktaş, “Ey soyuna güvenenler, sülalesine güvenenler, babam hoca diyenler, annem hacı diyenler, dedem müftü diyenler eğer soyunuz, sülaleniz size fayda edecek olsaydı, Allah-u Teâlâ'da Resullulah'ın öz amcası Ebu Leheb'i kurtarırdı. Ama Ebu Leheb, kıyamet gününe kadar Kur'an-ı Kerim'de lanetle anılacak. Bu da dünya da soyculuk, sopculuk ve ırkçılık yapanlara çok ciddi bir uyarıdır. Ey insanlar kurtulacak olsaydı Hz. Muhammed’in amcası Ebu Leheb kurtulurdu. Hz. Nuh’un oğlu kurtulurdu. Hz. Lut’un ve Hz. Nuh’un hanımı kurtulurdu. Hiç birisi kurtulmayacak. Eğer Allah kurtaracaksa Firavunun hanımını kurtaracak. Allah-u Teâlâ'nın kanununa bakın ne babanız, ne ananız, ne atanız, ne kocanız ve ne eşiniz kimse kimseye fayda veremez.” şeklinde konuştu.

“Sevgi baştan sona ihlastır”

İnsanların Allah'ın huzuruna çıktığında amellerinden hesaba çekileceğini dile getiren Göktaş, bu hususta en güzel amellerden bir tanesinin Hz Muhammed'i sevmek olduğunu belirterek, "Çünkü sevginin hilesi olmaz. Sevgi baştan sona ihlastır." dedi.

Sahabenin Hz Muhammed'e olan sevgisinden ve sahabelerin cennette Hz Muhammed'e yakın olmak istemesinden bahseden Göktaş, son olarak bu konuya binaen nazil olduğu rivayet edilen, "Kim Allah'a ve Resul'e itaat ederse, işte onlar Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberler, doğrular (ve doğrulayanlar), şehidler ve salihlerle beraberdir. Ne iyi arkadaştır onlar?" ayetini paylaştı.

Etkinlik, Mahmut Sami Göktaş Hoca’nın okuduğu dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Konya'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Araçlar aşırı sıcaktan yandı

Mardin'de biri park halinde olan 3 araç, aşırı sıcaklar nedeniyle yandı.

Mardin'de zincirleme kaza: 12 yaralı

Mardin'de 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında aralarında bebek ve çocuklarının da bulunduğu 12 kişi yaralandı.

Milletvekiline suikast hazırlığı yapan 4 kişi yakalandı

Şanlıurfa'da bir milletvekili ve ağabeyine suikast hazırlığında olduğu belirtilen 4 şüpheli yakalandı.

Mayın şehitleri mezarları başında anıldı

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Tepeköy'de PKK'nin yola döşediği mayının patlaması sonucu katledilenler, mezarları başında anıldılar.
TÜM HABERLER