A A A

Pehlivantaşı Tünelleri’nde ışık göründü

Eklenme : 2016-03-17 23:45

RİZE - Rize Merkez Pehlivantaşı Duble Yolu’nun Pehlivantaşı Tünellerinde iki taraftan devam eden çalışmalar neticesinde tüneller birleştirildi.

Pehlivantaşı Tünelleri’nde ışık göründü

Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve çok sayıda yetkilinin katıldığı incelemede iki tünelin birleştirilmesi aşamasına tanık olundu.

Rize Milletvekili Hasan Karal, "Yaklaşık olarak 5 buçuk kilometrelik olan Rize Merkez Pehlivantaşı duble yolumuz, Rize'mizin geleceğine ışık tutup damga vuracak olan büyük bir vizyonun da bir emaresidir. Rize Belediyemizin de şehrimizi arka taraflara çekebilme noktasındaki imar çalışmaları da peşinen başlayacaktır." dedi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Kasap, "Kuzey-Güney Birleşmesi olarak ifade ettiğimiz projenin şu anda uygulama safhasındayız. Bu çalışmalar bize, Rize'de şehir merkezinde de olsa, kırsal kesimde de olsa, yatırımın ve çalışmanın ne kadar maliyetli ve zor olduğunu gösteriyor. İster istemez bu tür mega projelerle ulaşım çalışmalarımızı yapmak durumunda kalıyoruz. Bu ve buna benzer projelerimizle birlikte şehir merkezimizin geniş bir alana ulaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. önümüzdeki yılların Rize'sinin temellerini şimdiden atıyoruz. Bu şekilde Rize'nin merkez olarak hem güneye doğru açılması sağlanırken, sahilde de oluşturacağımız kentsel dönüşümlerle şehrimizin daha yaşanabilir ve modern bir yapıya kavuşmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER