A A A

"Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konferansı

Eklenme : 2016-03-16 17:52

RİZE - Rize'de "Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konulu bir konferans düzenlendi.

Rize Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konulu bir program düzenledi.

Bayanlara yönelik gerçekleştirilen programda Rize İl Vaizi Ayşe Konak Ceyhan, "Muhacir ve Ensar Olmak" içerikli bir konuşma yaptı.

Bir Müslüman'ın Müslüman bir ülkede mülteci değil ancak muhacir olabileceğinin altını çizen Ceyhan, İslam'ın öngördüğü kardeşlik ilişkisinin Ensar'da olduğu gibi çok yüksek bir dayanışma ruhu gerektirdiğini ifade etti.

Programda konuşan Suriyeli muhacir Fatma Kasım'ın Suriyeli kadınların duygu ve düşüncelerini kendi diliyle aktarması ve yine Suriyeli olan Büşra Şeyh Veys’in konuşmayı Türkçeye tercüme etmesi sonucunda salonda duygulu anlar yaşandı.

Program, iki yıldır muhacire evini açan bir aile gibi onlara Ensar'lık yapan Havva Şafak’ın anı paylaşımı ve Rize İl Müftülüğünün kendisine hediye takdimi ile son buldu. (İlyas Tunç - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-29 03:27:15

Diyarbakır'ın 4 ilçesine bağlı 59 köyde düzenlenecek operasyonlar nedeniyle 2'nci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

"Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız "

2017-05-28 21:57:40

Şırnak'ta bir dizi temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacaklarını söyledi.

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

2017-05-28 21:11:35

Gaziantep'te psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi, evini ateşe vererek eşi ile 3 çocuğunu bıçaklayarak intihar etmek istedi. Olayda anne ile 2 çocuğu hayatını kaybederken, baba ve oğlu ise yaralandı.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center