A A A

"Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konferansı

Eklenme : 2016-03-16 17:52

RİZE - Rize'de "Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konulu bir konferans düzenlendi.

Rize Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma" konulu bir program düzenledi.

Bayanlara yönelik gerçekleştirilen programda Rize İl Vaizi Ayşe Konak Ceyhan, "Muhacir ve Ensar Olmak" içerikli bir konuşma yaptı.

Bir Müslüman'ın Müslüman bir ülkede mülteci değil ancak muhacir olabileceğinin altını çizen Ceyhan, İslam'ın öngördüğü kardeşlik ilişkisinin Ensar'da olduğu gibi çok yüksek bir dayanışma ruhu gerektirdiğini ifade etti.

Programda konuşan Suriyeli muhacir Fatma Kasım'ın Suriyeli kadınların duygu ve düşüncelerini kendi diliyle aktarması ve yine Suriyeli olan Büşra Şeyh Veys'in konuşmayı Türkçeye tercüme etmesi sonucunda salonda duygulu anlar yaşandı.

Program, iki yıldır muhacire evini açan bir aile gibi onlara Ensar'lık yapan Havva Şafak'ın anı paylaşımı ve Rize İl Müftülüğünün kendisine hediye takdimi ile son buldu. (İlyas Tunç - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER