A A A

Müftülük personeline 'Yaşama Yol Ver' projesi tanıtıldı

Eklenme : 2016-03-10 17:39

RİZE - Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Müftülüğü Personeline 'Yaşama Yol Ver' projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Müftülük personeline 'Yaşama Yol Ver' projesi tanıtıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından farkındalık oluşturmak için başlatılan "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında Rize Müftülüğünde görevli personellere bilgilendirme yapıldı. Müftülük konferans salonunda gerçekleşen programa, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Müftü Yardımcısı Hakkı Gür ile İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımları katıldı.

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli tarafından, vatandaşlara trafikte ambulans görünce neler yapılacağı, 112 acil servisinin hangi durumlarda aranacağı, 112 ile yapılan konuşmalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği ve ambulansı olay yerine ulaşıncaya kadar neler yapılacağı konusunda bilgiler de verildi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, Ambulans hizmetleri de standartların üzerinde bir ambulans hizmetleri veriliyor. Burada bizim için en önemli olan şey birinci olarak gereksiz aramalardır. Türkiye genelinde yüzde 95’leri bulan gereksiz aramaların sonlandırılmasıdır. İkinci olarak trafikte ambulansın geçişine üstünlük sağlanmasıdır. Bu konu da vatandaşlarımız duyarlı olmalarını bekliyoruz dedi. (İlyas Tunç - İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"21 bin 664 kişi böbrek nakli bekliyor"

2017-05-28 12:24:26

Mayıs ayı itibariyle 21 bin 664 kişinin böbrek nakli beklediğini belirten uzmanlar, genel olarak yaklaşık 25 bin insanın organ nakli beklediğini, bu konuda toplumun bilinçlenmesi adına daha çok çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

2017-05-27 23:39:51

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde ikamet eden bir genç kız çatal yuttu.

Stajyer hemşirenin vurduğu iğne hayatını kararttı

Stajyer hemşirenin vurduğu iğne hayatını kararttı

2017-05-27 17:02:28

Mardin'de grip şikâyetiyle gittiği hastanede stajyer hemşirenin vurduğu iğneden sonra sağ ayağının tutmadığını savunan genç, hayatının karartıldığını söyledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center