A A A

Kumluca’da şehitleri anma etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2016-02-29 12:09

ANTALYA - Antalya’nın Kumluca ilçesinde Umut-Der tarafından Şubat ayı münasebetiyle şehitleri anma programı düzenlendi.

Kumluca’da şehitleri anma etkinliği düzenlendi

Antalya'nın Kumluca İlçesinde Umut-Der Kumluca Şubesi tarafından "Şubat ayı şehitlerini anma" programı düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Umut İlahi grubunun seslendirdiği ilahi ve ezgiler ile devam etti. Molla Cemal Çınar Hocanın Şehitlik ve Şehadet üzerine yaptığı konuşmada duydu dolu anlar yaşandı.

Şehitleri bir binanın kolonlarına benzeten Çınar hoca, "Bir binanın yüksekçe ayakta durabilmesi için kirişlerin olması gerekiyorsa ümmet binasının ayakta durabilmesi ve ihya edilmesi içinde canların feda edilmesi gerekiyor. İşte Şehitlik ve Şehadet budur." dedi.

Konuşmasının devamında şehitlerin Allah'ın dinine tanıklık edenler olduğunu belirten Çınar, "Allah'ın dinine tahammülü olmayan insanların, Müslüman şahsiyetleri gördüğünde adeta kırmızı gömüş boğa gibi hırçınlaşıp saldırıya geçmişlerdir. Yeryüzünde ümmetin şehit vermediği hiçbir zaman dilimi bulunmamaktadır. Ve bu şehadetlerin büyük bir kısmı ehli küfre İslam'ı davet ettikleri zaman davetlerine silahla karşılık verildiği için meydana gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Yasin Börü ve arkadaşlarının Şehadetlerini iyi anlamamız gerektiğini belirten Çınar "Şehitlerin şehadete gitmeleri farklı farklı olabiliyor. Bazen Bedir'de, Uhut'ta, Çanakkale'de yada başka yerlerde Müslümanların kafirlerle cephede karşı karşıya gelerek yapmış oldukları çarpışmalarda olmaktadır. Bazen de inançları yüzünden Müslümanlar şehit edilmektedir. Yasin Börü ve arkadaşlarının şehadeti de böyle olmuştur. Yerden ufak bir çakıl taşı dahi alıp atmayan bu kişiler yaptıkları iş ve taşıdıkları inanca tahammül edilmemeleri sebebiyle şehid olmuşlardır." diye konuştu.

Program Umut İlahi grubunun seslendirdiği ezgiler ve yapılan şiir dinletisinin ardından yapılan dua ile sona erdi. (Necmi Durmazer- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

Gümüşün karayla uyumu: Savat

Gümüşün karayla uyumu: Savat

2017-08-10 18:33:39

​Tarihte yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi olan gümüşün üzeri karartılarak gerçekleştirilen "savat", Vanlı ustaların ellerinde sanata dönüşüyor.

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

2017-08-10 16:44:16

Van Kalesi civarında 5 bin yıllık eski şehir mimarisi 2017 kazı çalışmaları, Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Erkan Konyar başkanlığında devam ediyor.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER