A A A

Sivas’ta ‘Şehitler Gecesi’ düzenlendi

Eklenme : 2016-02-29 08:14

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğü tarafından ‘Şehitler Gecesi’ adlı program düzenlendi.

Sivas’ta ‘Şehitler Gecesi’ düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğü tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde ‘Şehitler Gecesi' konulu bir program düzenlendi.

Sunuculuğunu Ata İsmail Geçer'in yaptığı program, Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başladı. Platform adına açılış konuşması yapan Mesut Ünal, şubat ayının şehitler ayı olması münasebetiyle, İslam Şehitlerini anlamak, anlatmak ve şehadetlerini yâd etme amacıyla bu geceyi düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarını Peygamber ahlakını toplumda yaymak olarak belirten, Ünal, bu amaçla çeşitli etkinliklere imza attıklarını kaydetti.

Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda, Zeynep Ebrar Ünal isimli küçük bir kızın okuduğu şiir katılımcıların beğenisi topladı.

Programa konuşmacı olarak katılan şehid Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz de 6-7 Ekim'de Diyarbakır'da yaşanan olaylara değindi.

"Peygamber davası bedel gerektirir, ben bu bedeli verdim"

Oğlunun PKK'liler tarafından katledildiği olay ile ilgili duygularını aktaran baba Gökgöz, "Oğlum, Müslüman ve dindar olduğu için katledildi. Muhtaç insanların sofralarına et götürmek üzere çıktığı yolda şehit edildi. Oğlumun ölümünden yana pişman değilim. Hepimiz bir gün öleceğiz, lakin böyle şerefli bir ölüm herkese nasip olmaz. Ben de o olaylarda yaralandım hem de ağır bir biçimde ama Rabbim şehadeti ona nasip etti. Bizim davamız Allah'ın davasıdır, peygamberlerden bize kalan mirastır. Bu mirası sahiplenmek elbette ki bedel gerektirir. Ben en büyük bedeli verdim, canımdan çok sevdiğim oğlumu feda ederek. On tane oğlum olsa hepsi de bu kutlu davaya feda olsun, bu benim için şereftir" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Araştırmacı – Yazar özkan Yaman ise, tarihsel verilerle beraber bu toprakların şehitlerin kanıyla sulandığını anımsatarak, toplumun şehit ve şehadetin önemine ise yeterince vakıf olunmadığını kaydetti.

Program özlem Ajans sanatçılarının şehitler üzerine seslendirdikleri eserlerle sona erdi. (Veysi Siyah- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

Gümüşün karayla uyumu: Savat

Gümüşün karayla uyumu: Savat

2017-08-10 18:33:39

​Tarihte yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi olan gümüşün üzeri karartılarak gerçekleştirilen "savat", Vanlı ustaların ellerinde sanata dönüşüyor.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER