A A A

Sivas’ta ‘Şehitler Gecesi’ düzenlendi

Eklenme : 2016-02-29 08:14

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğü tarafından ‘Şehitler Gecesi’ adlı program düzenlendi.

Sivas’ta ‘Şehitler Gecesi’ düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas Koordinatörlüğü tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde ‘Şehitler Gecesi’ konulu bir program düzenlendi.

Sunuculuğunu Ata İsmail Geçer’in yaptığı program, Kur’an’ı Kerim tilaveti ile  başladı. Platform adına açılış konuşması yapan Mesut Ünal, şubat ayının şehitler ayı olması münasebetiyle, İslam Şehitlerini anlamak, anlatmak ve şehadetlerini yâd etme amacıyla bu geceyi düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarını Peygamber ahlakını toplumda yaymak olarak belirten, Ünal, bu amaçla çeşitli etkinliklere imza attıklarını kaydetti.

Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda, Zeynep Ebrar Ünal isimli küçük bir kızın okuduğu şiir katılımcıların beğenisi topladı.

Programa konuşmacı olarak katılan şehid Hasan Gökgöz’ün babası Mehmet Gökgöz de 6-7 Ekim’de Diyarbakır’da yaşanan olaylara değindi.

“Peygamber davası bedel gerektirir, ben bu bedeli verdim”

Oğlunun PKK’liler tarafından katledildiği olay ile ilgili duygularını aktaran baba Gökgöz, “Oğlum, Müslüman ve dindar olduğu için katledildi. Muhtaç insanların sofralarına et götürmek üzere çıktığı yolda şehit edildi. Oğlumun ölümünden yana pişman değilim. Hepimiz bir gün öleceğiz, lakin böyle şerefli bir ölüm herkese nasip olmaz. Ben de o olaylarda yaralandım hem de ağır bir biçimde ama Rabbim şehadeti ona nasip etti. Bizim davamız Allah’ın davasıdır, peygamberlerden bize kalan mirastır. Bu mirası sahiplenmek elbette ki bedel gerektirir. Ben en büyük bedeli verdim, canımdan çok sevdiğim oğlumu feda ederek. On tane oğlum olsa hepsi de bu kutlu davaya feda olsun, bu benim için şereftir” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Araştırmacı – Yazar Özkan Yaman ise, tarihsel verilerle beraber bu toprakların şehitlerin kanıyla sulandığını anımsatarak, toplumun şehit ve şehadetin önemine ise yeterince vakıf olunmadığını kaydetti.

Program Özlem Ajans sanatçılarının şehitler üzerine seslendirdikleri eserlerle sona erdi. (Veysi Siyah- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER